Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir ?

Yaz kış demeden en çok kullanılan aksesuarların başında güneş gözlükleri gelmektedir. Güneş gözlükleri ile birlikte hem daha modern hem de daha modaya uygun bir görüntü yakalamak mümkündür. Ayrıca kaliteli güneş gözlükleri ile güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı göz sağlığını korumak mümkündür. Bunlarla birlikte hassas gözlü kişilerin sürekli olarak kullanması gereken aksesuarlardan birisi olarak ifade edilmektedir.

Güneş gözlüğü seçimi de en az güneş gözlüğü kullanımı kadar önemlidir. Seçimlerde hem modern bir görüntü sağlamak hem de güzelliği muhafaza edebilmek için bazı kriterlere dikkat ederek seçim yapılması gerekmektedir.

Bununla birlikte gözlük seçimi sırasında kişi yüzünü en iyi şekilde analiz ederek yüz şekline göre güneş gözlüğü seçmelidir. aksi takdirde yüzünde iğreti olarak duran ve demode bir görüntü oluşturan sonuçlar ortaya çıkabilir. Gözlük seçimi sırasında kişinin yüz şeklini analiz etmesi ve uzmanların uyarılarını dikkate almaları gerekmektedir.

yuz-tipine-gore-gunes-gozlugu-secimi-kadin

Güneş gözlüğü seçimi sırasında büyük bir yüze sahip olan kişilerin daha büyük gözlükler tercih etmesi gerekmektedir. Yüzde küçük kalan güneş gözlükleri yüzün büyüklüğü vurgulayacağı için kötü bir görüntünün oluşmasına sebep olmaktadır.

Bununla birlikte küçük yüzlü kişilerin ise kare ve oval büyük çerçeveli gözlüklerden uzak durmaları aksi takdirde zaten küçük olan suratlarının daha da küçük görüneceği ifade edilmektedir. Uzun yüzlü kişiler bu durumu kamufle edebilmek için damla modeli gözlükleri tercih edebilirler.

yuz-sekline-gore-gozkuk-nasil-secilir

Köşeli yüze sahip olan kişiler keskin köşeleri bulunan gözlükler ile yüzünün köşelerini vurgulayabileceği için dikkatli olunmasında fayda vardır. Gözlük seçimi sırasında gözlüğü muhakkak yüzde deneyerek almak çok önemlidir. Bu sayede yakın bir şekilde bakıldığı zaman kişi yüzüne yakışan gözlüğü daha rahat bir şekilde anlayabilir.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git