Tunus İşi Zincir Nasıl Çekilir ?

Bu makalemizde tunus işi zincir nasıl çekilir ? Sorumuza cevap vermeye çalışacağız.Tunus işi (sepet örgü) diğer bir anlamıyla sağlam olduğundan dolayı tercih edilir. Eğer bir tunus işi örgüye başladıysanız örgümüzün genişliğinde boydan boya zincir çekmeliyiz.Örgümüzün genişliği tam oturacak şekilde olmasına özen gösteriniz.

Daha sonra geri dönüş yapmak suretiyle her zincirimizden bir ilmek çıkartmamız gerekmektedir.Zincirlerimizin tümünden ilmeklerimizi oluşturmalıyız. İlmeklerimize tığımıza iplik dolamak suretiyle tam tersi geri istikamette 2şerli 2şerli toplayarak sıramızın baş kısmına döneceğiz.

İlmek sayımızın az olmaması ve örgümüzün çarpık olmaması için toplamayı yaparken birinci ilmeğimizden tek olacak şekilde iplik çıkartacağız, daha sonra ise iki ile üç ten ve geri istikamette 2li , 2li 1 dolayarak zincir çekecekmiş gibi ilerleyerek baş kısma dönmeliyiz. Her sıramızın ilmekleri aynı olmalıdır.

tunus-isi-zincir-nasil-cekilir-1

Sıramızın son kısmına kadar bitirmeyi yapacağız. İlmeklerimiz bittiğinde alt kısım sıramızda oluşturduğumuz çubuklardan sıramızın başına kadar tekrar ilmek çıkartacağız.

tunus-isi-zincir-nasil-cekilir-2

Tunus işi sepet örgü modelimiz istemiş olduğumuz uzunluğa gelinceye kadar işlemlerimize devam edeceğiz.

tunus-isi-zincir-nasil-cekilir-3

Tunus işi zincir çekimini gerek resimlerle gerek önerilerimizle anlatmaya çalıştık.Umarım işinize yaramıştır.

tunus-isi-zincir-nasil-cekilir-4

Başka bir makalemizde görüşmek üzere hoşçakalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git