Tunus İşi Örgüde Renk Nasıl Değiştirilir ?

Tunus işi örgü tekniği örgü işlerinde çokça tercih edilen bir örgü tekniğidir. Bu makalemizde tunus işi örgüde renk nasıl değiştirilir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Tunus işi örgüde renk değişimi oldukça kolaydır. Renk değişimini örgüde yatay olarak ya da çizgili olarak yapabileceğiniz gibi ilmek sırasının ortasında da yapabilirsiniz.

Sırasıyla resimlerden de yararlanarak Tunus işi örgüde renk değişimlerini nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

Dikey örgü yardımıyla Tunus işi örgüde renk değiştirmek için, iki rengi birbirine kenetleyerek renk değişimini yapabilirsiniz. Renk ilmeğin ileri dikişi biter bitmez değiştirilir ve geri dönüşte yeni renge geçilir. Resimden bu dikiş yardımıyla nasıl bir görünüme kavuşacağınızı görebilirsiniz.

 

Tunus İşi Örgüde Renk Değiştirme Resimli Anlatım

 

Tunus işi örgüde renkleri daha eşit ve düzgün değiştirmek için renkleri geri dönüş sırasının son ilmeğinde değiştirin ve yeni öreceğiniz sıraya yeni renginizle devam edin. Resim yardımıyla renk değişimi işlemi sonrasında oluşacak görünüşü görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Tunus işi örgüde renk değişimi oldukça kolay. Yukarıdaki iki teknikten biraz daha zor olan renk değişim tekniği ise örgü sırasının ortasında renk değişimi yapmak. Diğer iki teknikten biraz daha zor olsa da bunun da oldukça kolay olduğunu belirteyim.

Tunus işi örgüde sıranın ortasında renk değişimi yapmak için sıranın ortasına doğru ilk renginizle ilerleyin. Renk değişimi yapmak istediğiniz noktada kullandığınız rengi bırakarak yeni renginizle devam edin. Geri dönüşte renk ayrımı yaptığınız yere kadar devam edin, daha sonra ilk renkle değiştirerek dikiş işlemine devam edin. Böylece Tunus işi örgüde sıranın ortasında renk değişimi yapmış oldunuz.

 

Örgüde Renk Nasıl Değiştirilir Videolu Anlatım

 


Gördüğünüz gibi oldukça kolay. Tunus işi örgüde renk değişimi yaparak örgü modellerinizin şık bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Yazı ile birlikte paylaşacağımız resimlerden de takip ederek anlatımı pekiştirebilirsiniz. Böylece aklınızda soru işareti kalmayacaktır.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git