Trabzon Yöresine Ait İğne Oyası Modelleri

Yöresel iğne oyası modelleri ile devam ediyoruz yazılarımıza, bir önceki konumuzda sizlere Mardin iğne oyası modelleri ile ilgili görselleri paylaşmıştık. Bu gün seçtiğimiz konu ise Trabzon yöresine ait iğne oyası modelleri olacak. Tüm illerimizde farklı ve değişik iğne oyaları yapılmaktadır. Bu yüzden bizde tüm illerimizin iğne oyası kültürlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Galerimizde bulabileceğiniz en güzel ve yeni trabzon iğne oyalarını görebilirsiniz. Eğer siz oya yapmaya yeni başladıysanız orgubahcem.com üzerinden örgü modelleri ve iğne oyaları hakkında eğitim videoları öğretici makaleler ve anlatımlı örgüler bulabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi sadece iğne oyası modelleri değil iğne oyasınında bin bir çeşit modeli ve örneği mevcut bunlardan bazıları iğne oyası zürafa yapımı, iğne oyası tesbih çiçeği ve namaz örtülerinde kullanılan iğne oyaları bir çok teknik ve örnek ile çok büyük bir zenginlik iğne oyaları.

 

Trabzon İğne Oyası Modelleri Fotoğraf Galerisi

Birde bu anlatmış olduklarımızın dışında boncuk ile yapılan iğne oyaları var, yine bu örnekleri arama yaparak sitemizde bulabilirsiniz. Trabzon iğne oyası dendiğinde direk bordo mavi renkler akla geliyor bu yüzden bordo mavi yazma modelini galerimizde bulabilirsiniz buda trabzonsporlu hanımlara bizden hediye olsun.

Trabzon İğne Oyası Modelleri Nasıl Yapılır ?

Galerimizde göreceğiniz trabzon işi iğne oyalarının videolu anlatımları ve yapılışlarını konumuzun altına ekleyeceğiz. Dilerseniz bu eğitim videolarını izleyerek kendinizi ve iğne oyası örneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Yazımızda da belirttiğimiz gibi aşağıdaki videomuz da bordo mavi iğne oyası modelini görebilir izleyerek sizde  yapabilirsiniz.

Bir başka yöresel iğne oyası modelinde görüşmek üzere hoşçakalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git