Tığ İşi Özel Zincir Kolye Modeli ve Yapılışı

Bu tığ işi büyük bir model olup  ve kendiniz veya başkaları için bir şeyler yapmak hediye etmek için güçlü bir örgü modelidir. Tığ işi zincir kolye modelimiz farklı görünüyor. Zincir kolyemizin içi  renkli bir  doku içeriyor ve çeşitli oynamalara musaitliği ile geliştirilebilir bir  özgürlüğü var. Sizde tığ işi ağır bir zincir kolye yapmak istiyorsanız bu konumuz tam size göre.Lazım olacak materyalleri bir kalın pamuk ipliği ve 5.5 mm tığ olacak. Sonuç olarak  ilkbahar / yaz sezonlarında kullanabileceğiniz ağır bir yaka kolyesi sahibi olacaksınız . Tokalı bir dizi kullanmak yeterlidir.

Facebook sayfamızda göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı Örgü Bahçem olarak bu zincir kolye yapılışını detaylı olarak sizlere sunuyoruz.Fotoğrafları detaylı olarak yüklemeye çalışacağım. Anlaatımları yabancı dilden çevireceğim için hatalı olan kısımlar için kusuruma bakmayın. Şimdi anlatıma geçelim.

tig-isi-zincir-kolye-yapilisi

Tüm linkler turda tığ işi ve zincir oluşturmak için tek tek bağlanır.  Turda kapatmak için 1 ch ilk bağlantıyı ch 8 ve ss başlatmak için.
R1: Ch 1, 8 ch halkasının içinde 18 sc, bu satırın 1. sc de ss. Kapalı sabitleyin ve bitirin tüm örgüyü.

tig-isi-zincir-kolye-yapilisi-1

Devam ediyoruz ; lütfen resimlerimizi dikkatli olarak inceleyiniz.

tig-isi-zincir-kolye-yapilisi-2

Ve sonraki bağlantıya ch 8 için sağ tarafındaki son halkası içine önden arkaya tanıtmak gerekiyor. Sonra 1 ch alma bakımında ss işinizi bükmek değil.  R1: Ch 1, 8 ch halkasının içinde 18 sc, sıranın 1. sc de ss. Kapalı sabitleyin ve tüm örgüyü bitirin.

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-3

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-4

10 bej renk bağlantılar, 4 yeşil ve bej başka bir 10 kalmayıncaya kadar son adımı tekrarlayın. Terbiye ederken sadece tüm bağlantılar zinciri bükmeden kendi sağ tarafında baktığından emin olun. En son olarak, tokalar yerleştirin. Yaka hazırdır.

Tığ İşi Zincir yakamızın Son Hali

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-5

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-6

Yazı İçindeki Kısaltmaların Anlamları

ch: zincir
R: satır
sc: tek tığ işi (UK çift kroşe)
ss: kayma dikiş

Başka bir anlatımda görüşmek üzere sevgili arkadaşlar hoşçakalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git