Tığ İşi Mart Şalı Modeli Ve Yapılışı

Sizlerin yine değişik ve harika bir şal örneği ile karşınızdayız, şallar biz bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından olup bin bir faklı çeşidi vardır. Bu modelimizin adını mart şalı modeli koyduk umarım hoşunuza gidecektir. Genç bayanlara örgüyü sevdirmek adına hediye edilebilecek güzel bir şal motifi olduğunu düşünüyoruz.

Genç bayanlar diyoruz çünkü gençler şalları pek kullanmıyorlar. Fakat bu tığ işi şal modeli ve yapımı tam genç bayanlara göre çok şık ve zarif çeyizlerinde yerlerini almalı bize göre.

Tığ işi mart şalı modeli iki farklı iple örülmüş bize göre kırmızı şal modeli daha bir şık ve alımlı olmuş denerseniz mutlaka kırmızı modeli denemelisiniz. Sizlere farklı konularımızda birden fazla şal örneği ve yapımı sunmuştuk. Bunlardan bir tanesi de gelibolu şal örneği ve yapılışı dilerseniz bu konumuza da göz atabilirsiniz.

 

Tığ İşi Mart Şalı Modeli Ve Resimli Anlatımı

 

 

Tığ İşi Mavi Mart Şalı Nasıl Yapılır ?

 

Tığ işi mart şalını yaparken mavi örnek için 2,5 luk bir tığ , kırmızı için ise 3,5 bir tığ kullanmamız gerekiyor. İplik ise mavi model için ( İplik% 45 yün, 100/380 ) olmalı, kırmızı model için ise (İplik:% 100 yün-lana ekstra ince merinos superwash 50g / 125m (3,5 top) ) olacaktır.

Tığ işi şal yapımı resimli bir şekilde galeride sırasıyla adım adım anlatılmıştır.

 


Yorum yapın:Etiketler:

Tığ İşi Mart Şalı Modeli Ve Yapılışı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Anonim dedi ki:

    Çok beğeniyorum ellerinize sağlık çok güzel modeleriniz

Sayfa başına git