Tığ İşi Kolye Yapımı

Tığ işi kolye yapımı konusunda eminiz ki az, çok bir fikriniz vardır. Kiminiz belki bunu daha önce denemiş, kiminiz denemeye korkmuştur. Ama asıl yapmamız gerekenin ne istediğimize karar verip yapmak olduğunu çoğu zaman unuturuz.

Tığ işi kolye yapımı için önemli olan şey hazırladığımız malzemeler ve ne istediğimizi bilmemizdir. Tığ işi kolye yapımı için gerekli malzemeler yalnızca istediğimiz renkte ipler ve bir adet tığdır. Malzemeleri hazırladıktan sonra ne yapacağımıza nasıl bir modem yapacağımıza karar vermemiz gerekir. Karar vermemize kimi zaman giyeceğimiz kıyafetin rengi veya deseni, kimi zaman yalnızca birinde gördüğümüz bir model yardımcı olabilir.

Birkaç modelden bahsetmek gerekir ise, belki upuzun boynunuzun etrafını birkaç tur dönecek çiçekli renkli bir model, belki küçük kelebeklerle yaptığınız kısa, sade bir model, belki de ponponlarla yapacağınız renkli eğlenceli bir kolye modeli işinize yarayabilir.

Bu kolyelerden kendinize yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda sevdiklerinize, çocuklarınıza, arkadaşlarınıza hediye edebilir onları da kendiniz gibi mutlu edebilirsiniz.

 

Paylaş:

Yorum yapın:Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git