Tığ İşi Fiyonklu Patik Yapımı (Fotoğraflı Anlatım)

Hanımlar internette sörf yaparken hemen hemen hepimiz bu fiyonklu patik modeli ile karşılaşmışızdır. Fakat hiçbir kaynakta bu tığ işi fiyonklu patik yapımı anlatılmamıştır. Sizler için araştırarak örgü fiyonklu patik modelinin yapılışına ulaştık. Yine her zaman ki gibi sizlerin en iyisine ulaşmanız için çaba sarfettik örgü bahçem olarak. Lafı çok uzatmadan ve kendimizi övmeden “örgü fiyonklu patik nasıl yapılır” bir bakalım.

Ben çok detaylı fotoğraflarını ekledim sizin için, fakat açıklaması uzun olduğundan ve yabancı dilim çok iyi olmadığından çeviremedim. Tığ işi ile uğraşan bayanların çok zorlanmadan bu güzel anlatımlı patik modelini yapabileceklerini umuyorum.Dileyen olursa konu altından bizlerle iletişime geçerek orjinal linki kendilerine verebilirim.Veya türkçeleştirebildiğim kadarını kendilerine mail atabilirim.

Başka bir konumda yine fiyonklu patik örneklerine dair bir paylaşımda bulunmayı düşünüyorum . Bu kez anlatımlı patik modelleri değilde fiyonklu değişik patik örneklerini bir araya getirmeyi düşünüyoruz.

 

Keçe Tabanlı Tığ İşi Fiyonklu Patik Yapımı ( Taban ve Patik Etrafı Yapılışı )

Bu galeride fiyonklu patiğimizin taban kısmının nasıl yapıldığı anlatılmaktadır. Tabanı oluşturduktan sonra patiğimize başlıyoruz ve patiğimizin kenarlarını örerek yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor.

Örgü Fiyonklu Patik Nasıl Yapılır ?

 

Bu galerimizde ise patiğimizi tığımız ile nasıl işliyoruz ve hangi şekilde örgümüze devam ediyoruz detaylı bir şekilde gösteriliyor. Patiğimiz bittikten sonra taban kısmına delikli keçe bir taban dikere keçe tabanlı patik modeli oluşturmuş oluyoruz.

Paylaşmış olduğum bu güzel fiyonklu patik modelinin videosunu bulduğum taktirde sizlerle yine bu konumu güncelleyerek videosunu ekledikten sonra paylaşacağım. Yarımcı olabildiysek ne mutlu bize hoşçakalın.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git