Tığ İşi Çember Oyaları Ve Örnekleri

Gerek çeyizlerde gerek ise tesettürlü bayanların tercihi olan yazma oyalarının bin bir çeşitli olanları vardır. Bunlardan bir tanesi de tığ işi çember oyaları ve tığ işi çember oyası örnekleridir. Elişi işinde daha önce tecrübesi olan bayanların kolaylıkla işleyebilecekleri bir modeldir tığ işi çember oyaları. Genelde bu motif ve işlemede yaprak ve çiçek motifleri kullanılmaktadır ve hanımların en çok tercih ettiği modeller arasındadır.

Eğer aradığınız çember oyası günlük kullanım için değilde çeyizlik çember oyası örnekleri arıyorsanız, boncuk ve pullarla süslenmiş olan modelleri tercih etmeniz daha güzel bir seçim olacaktır. Aslında tığ işi çember oyaları dendiğinde ilk akla gelen model menekşe modeli çember oyasıdır. Çember oyalarının yapılışı oldukça basit ve kolaydır.

Peki tığ işi çember oyası nasıl yapılır ? Diye sorar gibisiniz.Hemen kısaca bir bilgi aktaralım.

Başlarken ilk yapmanız gereken iplerinizi ve çemberinizi hazır etmeniz olacak. Çemberinizin kenar kısmına tığınız ile bir sıra zürafa tekniği uyguladıktan sonra, zincir çekmek sureti ile motifteki trabzan sayısına göre trabzanlarınızı oluşturacaksınız. Zürafalara eklemeyi unutmayın. Motiflerin renkli kısımları örneğe göre oluşturulduktan sonra, kenar kısımlarına pır pır oyasıda yapabilirsiniz.

 

Tığ İşi Çember Oyaları Ve Tığ İşi Çember Oyası Örnekleri

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git