Tığ İşi Bebek Şapkaları Anlatımlı (Hayvan Figürlü)

Bebek ve çocuklarınız için kış aylarında soğuk havalardan korumak için örgü şapka ve bere modelleri arıyorsanız doğru adrese geldiğinizi belirtmek isterim. Bu konumuz da tığ işi hayvan figürlü şapka anlatımını yapmaya çalışacağız. Hayvan motifli şapka ve bere modelleri son zamanlarda çok aranan örgüler arasında yer almaktadır. Elbetteki çocuk ve bebeklerimiz hayvan figürlü örgüler ile daha bir sevimli hal alıyor. Sözü daha fazla uzatmadan anlatımlı bebek şapkası modelimize geçelim

Tığ işi şapka modelimizin çok zorluğu yok  kolay örgü şeklinde örülebilir.Bu örgüyü örebilmemiz için gerekli olan tığ numaramız 4,5 numaralı tığ yeterli olacaktır. Örgü şeklimiz trabzan ve sık iğne şekilde olacaktır. Kış mevsimlerinde bebek ve çocuklarınız için kullanabilirsiniz.

hayvan-motifli-bebek-sapkasi-anlatimli

 Hayvan Figürlü Bebek Şapkası Yapımı (Anlatım)

Örgümüzü gri iple öreceğiz farklı bir renk ipte kullanabilirsiniz zevkinize göre fakat tüm renk kombinasyonu buna göre yapmalısınız.Gri ipimizle 7(yedi) zincir çekerek iki uç kısmını birleştirmek suretiyle halka yapınız. Bunun üzerine on(10) trabzan batmalıyız. Daha sonraki yirmiüç(23) sıramız boyunca istemiş olduğunuz genişlik ney ise o uzunluğa ulaşana kadar artırmak suretiyle sık iğne şeklinde örünüz. Daha sonra iki sıra pembe ipimizi kullanarak, devamında bir sıra gri ip ile 1 sıra pembe iple ve yeniden 1 sıra gri ip sık iğne batmak suretiyle şapkamızı bitireceğiz.

Şapkamızın kulak kısmı için pembe ip ile şapkamızın üst bölümüne kulak gelecek kısma 8(sekiz) sık iğne batacağız.Daha sonra 5 sıra aynı şekilde sık iğne olarak örgümüze devam etmeliyiz.Altıncı ve yedinci  sıralarımızda yan kısımlardan  1’er sık iğne eksiltmek suretiyle örerek bitireceğiz. Gri ipimiz ile kulak kısmımızın etrafına 1 sıra sık iğne geçmeliyiz.

Örgü şapkamızın burun kısmını  4(dört)  zincir çekerek iki(2) ucunu birleştireceğiz. Altı sıra boyunca arttırarak iğne örüp bitireceğiz.Ve örgü şapkamızın tam ortasına dikeceğiz.

Hayvan Motifli Bebek Örgülerine Ait Modeller

 

 

 


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git