Tığ İşi Açıklamalı Bayan Ceket Modeli

Hanımlar sizlere bahar ve yaz aylarında kullanabileceğiniz açık renk tonlarında tığ işi ile yapılmış harika bir ceket modelini tanıtarak nasıl yapabileceğiniz hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacağım. Tığ işi bayan ceket modelimizi yapmak bana göre pek kolay gelmedi fakat sizlerin işini kolaylaştırmak adına tığ işi ceket modeli yapılılışı için şemalarını ekledim.

Tığ işi bayan ceketimiz beyaz krem rengi arası açık renk bir ip ile örülmüş ve renkli iplerle ve motiflerle süslenmiş deniz kenarında yaz akşamları rahatlıkla kullanabileceğiz şık bir örgü bayan ceket örneği umarım hoşunuza gider. Şimdi dilerseniz tığ işi bayan ceket yapımı nasıl oluyor bir bakalım ;

aciklamali-bayan-ceket-modeli

Bu güzel tığ işi ceketi hemen yapmak için sabırsızlandığınızı duyar gibiyim o zaman aşağıdaki fotoğraflarımızı dikkatlice inceleyiniz.

aciklamali-bayan-ceket-modeli-2

Pamuklu bir kumaş tercih ederek kumaşımızı öncelikle bu hale getirmeliyiz ;

aciklamali-bayan-ceket-modeli-3

Tığ işi bayan ceketimizin süslemesini daha önce hazırlamış olduğumuz motiflerimizi ister numunemizde ki bayan ceketi gibi süsleyebilir veya sizler daha farklı bir dizayn oluşturarak dizebilir veya farklı motifler kullanabilirsiniz.

aciklamali-bayan-ceket-modeli-4

Ceketimiz deki motif ve desenler el beceriniz ile orantılı olarak iğne ve ip ile bağlı olmalıdır. Daha sonrasında ise düzensiz ızgara kullanmak suretiyle motiflerinizi monte etmeye başlayabilirsiniz.

aciklamali-bayan-ceket-modeli-5

Gördüğünüz gibi tığ işi bayan ceketi örneğimiz kendini göstermeye başladı ; çok fazla detaylı bilgi yazamasamda sizlere fikir vermiş olduğumu düşünüyorum bir de sizlere bayan ceketini yapabilmeniz için şema ekliyorum.

 

Tığ İşi Bayan Ceketi Yapımında Kullanılacak Şemalar

 

Hoşçakalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git