Tığ ile Zincir Nasıl Çekilir ? ( Resimli Anlatım )

Örgü ile ilgili teknikleri anlatmaya ve öğretici makaleler yayınlamaya devam ediyoruz. Birbirinden harika örgü modelleri örmeniz için gereken tüm tığ işi teknikleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bu yazımızda tığ işi zincir nasıl çekilir bunu anlatmaya çalışacağız. Pratik şekilde zincir çekme ve zincir saymayı fotoğraflı anlatım şeklini yazımız içinde bulabilirsiniz.

Tığ ile zincir çekme sanıldığı kadar zor değil, sadece dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar mevcut, bunları örgüde zincir çekmek için fotoğraftaki aşamaları dikkatlice takip ederek uygulamaya çalışın.

Örgüde zincir sayma ve zincir çekmeyi bir an önce öğrenmeniz dileğiyle hoşçakalın. Bir önceki makalemizdeki örgüde ilmek nasıl atılır ? konumuz ilginizi çekebilir.

zincir-nasil-cekilir-resimli-anlatim-1

Başlarken sağ elinizde tığınız ve iplik ucunu da sol elinizle ipliği tutun. Saat yönünün tersine etrafında dolamak için altında ve iplik üzerinde kanca taşıyın.

zincir-nasil-cekilir-resimli-anlatim-2

Kanca iplik ilmek döngü içinde çekerek, ilmeğe doğru çekme.Bu sizin ilk zincirinizi oluşturur. Peş peşe aynı işleme devam ederek zincirlerinizi çekiniz.

zincir-nasil-cekilir-resimli-anlatim-3

Oluşturduğunuz zincirler fotoğraftaki gibi olacaktır. Gerginlik tutmak için, sol elinizle zinciri tutun. Oluşturacağınız tığ işi desen için istediğiniz uzunluğa kadar devam ediniz.

zincir-nasil-cekilir-resimli-anlatim-4

Oluşturduğunuz zinciri saymak içinse zincirinizi ön yüzü size bakacak şekilde her döngüyü veya ilmeği takip ederek sayabilirsiniz.

Paylaş:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir