Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

Çeyiz sandıklarını süsleyen ürünlere her geçen gün yenileri, yeni modeller ve örnekler ile eşlik etmektedir. El emeği, göz nuru ürünlerin sergilendiği çeyizlerin olmazsa olmaz parçaları arasında el örgüsü yazma oyaları, havlu kenarları, patikler, lifler ilk sırada yer almaktadır. Çeyiz demek el örgüsü, el emeği, göz nuru demektir. Bunun için bunları hazırını almak yerine göz nuru ile örülen el örgüsü olanlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

El örgüsü lif modelleri oldukça çeşitlidir. Şiş ile yapılanı olsa da daha çok tığ işi ile yapılan lifler tercih edilmekte ve çeyiz sandıklarını süslemektedir. Tığ işi bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıkta olan lifler olduğu gibi daha zor lif modelleri de bulunmaktadır. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan liflerin yanı sıra her geçen gün değişen modaya, değişen iplik türlerine göre de yeni lif örnekleri ortaya çıkmaktadır. El örgüsü ürünlerin yeniden değer kazandığı günümüzde sizlerde rahatlıkla el örgüsü lif yapabilirsiniz.

Tığ ile yapılan lif modelleri oldukça fazla çeşide sahiptir. Tek renk iplik ile yapılan liflerin yanı sıra birden fazla rengin bir arada kullanıldığı lif modelleri de bulunmaktadır. İki renk ile yapılan lifler daha zor ve karmaşık olduğu için yeni lif örmeye başlayanlar basit ve tek renk ile yapılan lif örneklerini tercih etmeleri daha iyi olacaktır.

Tığ ile yapılan lif örnekleri arasında nohut modeli oldukça fazlasıyla dikkat çekmekte ve tercih edilerek yapılmaktadır. Nohut modelini kullanarak dilerseniz yuvarlak, dilerseniz kare veya dikdörtgen modellerde lifler elde edebilirsiniz. Bununla ilgili örnek arayanlar sitemizde bulunan görselleri takip ederek fikir sahibi olabilirler.

Tığ ile yapılan en yeni lif modelleri arasında çilek desenli, motifli örnekler dikkat çekmektedir. Renkli iplerin kullanılarak örüldüğü liflerin yeni çıkan modelleri arasında çiçekli modeller de yer almaktadır. Pek çok model ve örnek arasından zevkinize hitap edeni seçerek örmeye başlayabilirsiniz. Nohut modelini yapmak ilk bakışta zor ve karmaşık gibi gözükse de aslında yapımı oldukça kolay ve keyiflidir.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git