Tavşan Şekilli Örgü Bebek Patiği Modeli Ve Yapımı

Sizler için derlediğimiz el işi örgü tasarımlarından bir başkasını daha bugün sizlere sunmaya karar verdik. El işi örgü tasarımımız şirin mi şirin tavşan şeklinde örgü bebek patiği modeli. Öreceğimiz bu güzel tığ işi tavşan modeli bebek patiği ile bebeğinizin ayaklarını soğuktan koruyabilirsiniz.

Tavşan şeklindeki bebek patiğini yakınlarınıza da hediye edebilirsiniz. Kendi el emeğinizle hediye edeceğiniz bu gibi ürünlerle onlara ne kadar çok değer verdiğinizi gösterir ve mutlu olmalarını sağlarsınız.Bu modelimizde misina şiş ile çalışacağız. Misina şişin iki ucunda küçük şişler vardır.

Ortasındaki misina ya da tel yardımıyla örme işlemi yapılır. Bizim vereceğimiz model ortası telli olan misina şiş ile yapılmıştır. Telli olan misinalı şiş modelleri ortası misina olanlara göre daha iyidir.

 

Tavşan Modeli Patik Yapımı ( Fotoğraflı Anlatım )

 

Telli olan misinalı şiş bulabilirseniz çok daha olur. Telli örgü şişi ile öreceğiniz kazaklar, bereler, değişik bebek örgüleri, çoraplar, patikler gibi birçok örme modeli telli şiş yardımıyla çok rahat yapabilirsiniz.

Gelelim tavşan şeklinde bebek patiği yapılışının nasıl olacağına. Önce 46 ilmek ile başlanır, 5 sıra kadar düz haroşa yapılarak örgünün orta kısmında lastik olacak şekilde 5 çift iki sıralı lastik yapılır. Bu işlem ilmek sayısı 56’ya çıkana kadar yapılmalıdır. Bu şekilde örme işlemine devam edilir.

Daha sonra resimde de görebileceğiniz tavşanın burun kısmı birkaç kez örülür, 3’er tane keserek büzme işlemi yapılır. Bundan sonra 3 sıra haroşa ve sonra çift lastik uygulanabilir. Burada püf nokta ilmek sayısı bebeğinizin ayağının büyüklüğüne göre ayarlanarak ilmek sayısı arttırılabilir ya da azaltılabilir.

Bebeğinize ya da yakınlarınızın bebeklerine hediye edebileceğiniz bu tığ işi tavşan bebek patiği onları çokça mutlu edeceğine eminiz.

Paylaş:

Yorumlar

“Tavşan Şekilli Örgü Bebek Patiği Modeli Ve Yapımı” için bir yanıt

  1. muzeyyen

    Merhaba tavşan pratik yapımında ilmek sayısı 46 başlanıyor tamam ama nerede arıtma yapıyoruz ilmek 56 ya nasıl çıkıyor

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir