Süet Deriden Püsküllü (Saçaklı) Çanta Yapımı

Çanta bir bayanın hem en önemli aksesuarı, hem de makyaj malzemeleri, cüzdan, küçük ayna gibi gün içerisinde ihtiyaç duyabileceği birçok malzemeyi taşıdığı bir eşyadır. Hal böyle olunca da hemen her bayanın gardırobunun bir bölüm çeşit çeşit çantayla dolu oluyor. Bu yüzden evinizde eski süet eşyalarınız varsa hemen bulundukları yerden çıkaralım çünkü eski süet derileri değerlendirerek püsküllü çanta yapacağız.

Önemli bir davette şıklık katacak küçük bir el çantasından tutunda omuzda taşınan yoğun bir günde ihtiyaç duyacağımız malzemeleri taşıyan günlük bir çantaya kadar birçok çeşidini kullanmaktayız. Sizler için, bu kadar ihtiyaç duyduğumuz çantalarımızı, daha ucuza ve kendi zevklerimize göre elde edebilmemizi sağlayacak süet deriden püsküllü çanta yapımını anlatmaya karar verdik.

Püsküllü çanta özellikle yaz günlerinde bohem, kendine has, aykırı bir hava katarak dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Rahat salaş kıyafetlerle çok iyi gidecektir. Tarzınızı daha net ortaya koymanızı sağlayacaktır. Püsküllü çanta yapımı için ihtiyacımız olan sadece biraz malzeme ile biraz zaman.

 

Eski Süet Deriden Saçaklı Çanta Yapımı

 

Püsküllü Deri Çanta Yapımı Detaylı Anlatım

 

2 tane yaklaşık 23 cm uzunluğunda süet parça. Yine yaklaşık 23 santim uzunluğunda süet parçaların rengiyle uyumlu astar kumaş. Püskülü için kullanmak üzere aynı tür süet parçadan 21 e 30 ölçülerinde süet parça. Sap olarak kullanmak için uzun süet şerit parça. Kumaşlarla uyumlu fermuar, dikim için kullanılacak klipsler, çanta askısı için kanca aparatları ve dikiş makinası.

İlk olarak bir parça astar ve bir parça süet kumaşı kenarlarından birbirine dikin. Dikme işlemi tamamlandıktan sonra parçalardan birinin üzerine püsküller için ayırmış olduğumuz süet kumaş parçasını dikin. Şimdi parçanın üst kenarına fermuarın bir kenarını dikebilirsiniz. Diğer fermuarı da diğer parçayı diktikten sonra dikiniz.

Yalnız fermuarın birbirine denk gelip gelmediğine dikkat edin. Fermuar işlemini tamamladıktan sonra çantanın iki yanına da çanta klipslerinin yer aldığı küçük parçaları dikin. Dikkatli ve düz bir şekilde istediğiniz şekilde püsküllerinizi kesin. Çantanın iki tarafını da tamamen dikerek çantanın ana bölgesinin dikimini tamamlayın. İşte püsküllü çantanız hazır. Arttık kendi yaptığınız süet püsküllü çantanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Paylaş:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir