Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Biz bayanların makyaj yapması  kendimizi mutlu ve iyi hissetmemizde ki en kolay yolu şüphesiz.Fakat bunu yaparken yapmış olduğumuz bazı hatalar bizi olduğumuz yaşımızdan daha yaşlı göstermektedir. Bu yaşlı gösteren makyaj hatalarından kaçınmanız ve yaşlı gözükmemeniz için bu hataları sizlerle paylaşmak istedik!

Pudra Kullanımını Fazla Kaçırmak

Maksat güzel ve genç gözükmek ise pudramızı kullanırken çok dikkat etmemiz gerekmektedir.Eğer pudrayı kullanırken fazlaya kaçar isek göz kenarındaki kırışıklıkları ve gülerken oluşan çizgileri fazlasıyla ön plana çıkarıyor. Pudra sürer iken pudra süngeri yerine pudra fırçanızı hafif şekilde uygulamanızda fayda var bu şekilde en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Ruj Kullanımında Koyu Renk Tercihi

Bayanlar ağır makyaj yaparak daha güzel olacaklarını sanır ve severler.Mesela koyu renk ruj kullanarak dudaklarımızı dolgun göstermeye çalışırız fakat bu bir makyaj hatasıdır. Koyu ruj tercihi dudaklarımızı olduğundan daha ince gözükmesine ve daha mat ve soğuk bir izlenim bırakacaktır.Eğer siz günlük bir makyaj kullanacaksanız hafif tonları tercih ederek daha şık ve zarif gözükebilirsiniz.

yasli-gosteren-majyaj-hatalari

Dudakları kalın göstermenin yolunun dudak kalemi kullanarak dudak kenarlarını çizmek olduğunu hepimiz biliriz fakat, bu durum sizi olduğunuz yaştan daha yaşlı göstereceğini biliyor musunuz. Peki ne yapabiliriz pratik bir yolu var elbette dudak kaleminizi sürdükten sonra hafifçe parmağınız ile dağıtabilirsiniz. Bu şekilde dudaklarınızı belirgin hemde doğal bir görünüm kazandırmış olursunuz.

Göz Makyajı Yaparken Fazla Işıltı

Işıltı kırışıkları öne çıkartacak ve kontür özelliğini en aza indirecektir. Gözlerinizi daha belirgin hale getirmek ve genç bir görünüm elde etmek istiyorsanız mat ürünleri tercih etmelisiniz. “Ama ben ışıktıdan vazgeçemem!” diyenlerdenseniz daha kontrollü bir kullanım önerebiliriz; örneğin; gözünüzün iç köşesine hafif ışıltılı bir far uygulayabilirsiniz!

Kaş Kalemi Kullanımı ve Tercihler

Sert ve kalın kaşlar bu aralar moda bunu bilmeyenimiz yok fakat kaş farlarımızı ve kalemlerimizi bol keseden kullanmaktan kaçınmalısınız. Yoğun kaşlar sizi yaşınızdan daha yaşlı gösterecektir. Kaşlarınızın seyrek yerlerini kapatmanız yeterli olacaktır.

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git