Şiş İle Örgü Bebek Tulumu Nasıl Örülür ?

Bu yazımızda sizlere şiş ile örgü bebek tulumu nasıl örülür ? Anlatmaya çalışacağız. Deryanın dünyası programında anlatılan bu örgü bebek tulumu yapılışı daha çok üç ve altı yaş bebekler için uygun olacaktır. Tulumun yapılışı şu şekilde paylaşılmıştır. Hem görsel hemde yazılı anlatım ile bu güzel örgü bebek tulumunun nasıl yapıldığına bir bakalım.

Örgü bebek tulumu örneğimize 32 ilmek atmak suretiyle iki parça olarak başlamamız gerekiyor. Devamında ise 16 sıra 32 ilmek olacak şekilde 2+2 lastik öreceğiz. Ağ kısmını geniş tutmak için ise her bir sırada birer ilmek artırmak suretiyle otuzyedi 37 ilmek oluncaya kadar 15 (onbeş) sıra düz örerek elimizdeki parçayı bekletip diğer parçamızıda aynı şekilde öreceğiz.

Örgü bebek tulumumu yapımına 2 parçamızı bir şişe alarak tam orta kısmındaki üç ilmeğimizi 1 arada alacak şekilde beş sıra öreceğiz. Ve 64 ilmek kalınca atmış sıra oluncaya kadar da düz örecek şekilde devam ediyoruz. Sağ kısımdaki ve sol kısımdaki ondört ilmeğimizi lastik örecek şekilde 8 sıra olunca sağ ve sol kısımda 1 seferde dörder ilmek keseceğiz.

Bu kısımları geçtikten sonra lastik örgümüzün bitimlerinde 2 bir arada alarak 22 ilmek kalana kadar örmeye çalışıyoruz. Harika örgü bebek tulumumuz hazır.

Şişle Örgü Bebek Tulumu Örülüşü

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git