Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Tekniği Videolu Anlatım

Bu örneğimizin adı size biraz garip ve komik gelebilir. Kadınlar uyguladıkları örgü teknikleri sonucu ortaya çıkan desenlere etrafındaki unsurlardan etkilenerek isim verir.

Sarhoş Yolu Şaşırdı denen bu desenimize bu ismi verilmesinin nedeni ilmeklerin sağa ve sola çaprazlanması olabilir diye düşünüyoruz.

Bu desenin adı garip olabilir ama modelin ismi o kadar şık ki bir motiflerden kendinize hırkalar, şallar ve çeşit çeşit bluzlar yapacaksınız. Sarhoş yolu şaşırdı örgü tekniği çok basit oluşu nedeniyle çok da hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Tekniği Nasıl Örülür ?

Her zamanki gibi kenar ilmeğimizi alıyoruz ve bu desende ipliğimiz hem ön hem de arka yüzünde kendimizden tarafta olmasına dikkat etmelisiniz.

Ardından iki ilmeği birlikte sağ şişe alıp ilmekleri tek tek batırıp çıkardıktan sonra örüyoruz. Yani kesiyoruz. Sonrasında şişimize ipi dolayarak kestiğimiz ilmeğin yerine yenisini ekliyoruz. Böylece ilmek sayımızın dengesini bozmamış oluyoruz.

Ardında bu şekilde bir yandan keserek ve hemen ardından ilmek artırarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz.Bu ilmekte herkesin dikkat etmesi gereken yegane konu ise ilmek sayısının örgünün başında da sonunda da çift olması zorunluluğudur.

Sonrasında örgünün arka yüzüne geçiyoruz, Arka yüzünde de aynı işlemi yapıyoruz. Sarhoş Yolu Şaşırdı modelindeki kesip artırma işini sol şişteki ilmekleri düşürmeden yapabilmek için çok fazla sayıda tekrar yapmanız gerekiyor. Bu pratikliği kazandıktan sonra birçok deseni üretmesi size çok caip geliyor.

Bu örnekten yazın serin günlerde kullanmak üzere bir şal örün. Omuzlarınız da öyle güzel görünecek ki etrafnızdaki herkes size hayran kalacak.

 

Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Tekniği Eğitim Videosu

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git