Sararan Tırnakları Beyazlatmak İçin Çözüm

Tırnaklarınızın sararmasının nedeni vücuttaki vitamin eksikliğidir. Öncelikle bir doktora görünmek daha işe yarar çözümler sağlayacaktır tabii ki fakat sararan tırnaklarınızı limon kabuğuna batırın demek de yanlış olmayacaktır eğer ciddi bir hastalığınız yoksa.

Doktorunuza danışın ve düzenli olarak B ve E vitamini alın. Bunları ister takviye şeklinde ister meyve sebzelerden alın yine de B ve E vitaminleri önemli birer yapı taşı.

Bir diğer sebebi ise ojeden sararan tırnaklardır ojeden sararan tırnaklarınızı yine limon kabuğu ile eski beyaz haline getirebilirsiniz. Eğer çok sık oje sürüyorsanız, tırnaklarınız eski gücünü kaybederek zayıflar ve zamanla sararır.

sararan-tirnaklari-limon-ile-parlatmak

Bu sebeple tekrar oje sürmeden önce nemlendirici kremler ve besleyici maskeler uygulayabilir, bunlarla birlikte tırnaklarınıza limon kabuğu ile masaj da yapabilirsiniz.

Sararan Tırnaklar Nasıl Oluşur ?

Tırnak sarılığının nedeni tırnaklarınızın ojeler ve çeşitli makyaj ürünleri yüzünden günlerce havasız kalması ve sarartmasıdır. Bunu ojelerinizi sürdükten uzun bir zaman sonra çıkardığınızda fark edeceksinizdir. Bunun için de limon kabuğuna batırma yöntemi işinize yarayacaktır çünkü limon kabuğunun beyazlatıcı özelliği de vardır.

sararan-tirnaklari-beyazlatmak

Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır ?

Her gün 1 adet limonu sıkıp tırnaklarınızı bu limonun kabuğunun içine batırarak masaj yapın. İnsanın ki eskisinden daha sağlıklı, daha az kırılan tırnaklarınız olduğunu göreceksiniz ve sarılığın da zamanla yok olduğunu fark edeceksiniz.

C vitaminin sağladığı beyazlatıcı etki ve besleyici vitaminler ile tırnaklarınızın eski canlılığını kazandığını ilk uygulama sonrasında bile göreceksinizdir.Sararan tırkankarı beyazlatmak için limon kabuğu ile masaj yaptıktan sonra isterseniz oksijenli su ile de tırnakların beyazlaması sağlanabilir.

Paylaş:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir