Saçlarınızı Kestirmeden Önce Bilmeniz Gereken 6 Şey !

Saçınızı kestirmeden önce bilmeniz gereken 6 şeyi bilmek bize bir şey kaybettirmez ama çok şey kazandırır bu yüzden bu önerilere kulak vermenizden yanayız. İşte bu saçlarınızı kestirmeden önce bilmeniz gereken için önemli 6 şey şu şekilde sıralanabilir ;

Hangi Modele Karar Verip Kestireceğiniz

Çok hoşunuza giden, bir ünlüde gördüğünüz, arkadaşınızın yaptırdığı saç kesimlerinin büyüleyici etkisine kapılıp saçınızı aynı modelle kestirmeyin. Sizin yüz tipinize uyacak modelleri öğrenin ve onların içinden bir tane seçmeyi deneyin.

Kısa Saç Sorunsalı

Saçlarınızı kısa kestirdikten sonra nasıl bakacağınızı, nasıl şekillendireceğinizi ve kullanacağınızı iyi bilmeniz ve bunları saçınızı kestirmeden önce düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kısa Kesilen Saçlar Daha Fazla Kuaförde Zaman Geçirmeyi Gerektirir

sac-kestirirken-bilinmesi-gerekenler

Saçlarınız kısa kesildiyse ve hızlı uzuyorsa, aralardan çıkan yeni saç telleri uzayarak saç modelinizi bozar ve daha sık kuaföre gidip tekrar tekrar saç kestirmeyi gerektirir. Saçlarınızın eşit uzunluğunu korumak da en az sağlıklı saçlara sahip olmak kadar önemlidir.

Saçlarınızı Çok Uzun Zaman Sonra Yeniden Uzun Görebilirsiniz

Saçlarınız özellikle çok yavaş uzuyorsa yeniden uzaması için beklemek ve yeniden uzun modeller tercih etmeye başlamak ciddi anlamda uzun sürebilir. Bu sebeple kestirmeden önce kısa saç kullanmaya uzun süre dayanabilecek misiniz bir düşünün derim.

Kâkül Gibi Riskli Bir Kesim

sac-kestirme-puf-noktalari

Kâkül saç kesimi her yüz tipine yakışmayacağı gibi sürekli yüzünüze değecek saçlardan da rahatsız olabilirsiniz. Bu tarz kesimler daha fazla sivilceye neden olur ve istediğiniz gibi şekillendiremediğiniz zamanlarda saçlarınızı kesip atmak isteyebilirsiniz bunun için öncelikle bu tarz riskli modellerin önce size yakışıp yakışmayacağını daha sonra da sizi rahatsız edip etmeyeceğini öğrenmenizde fayda var.

Kısa Ve Kirli Saç

Uzun saç kirli olduğu zaman topuzlar vesaire yardımıyla kirli olduğu gizlenebilirken kısa saçta böyle bir tutum söz konusu değildir. Özellikle dışarı çıkarken dikkat edilecek en önemli şeylerden biri kısa saçın temiz olmasıdır.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir