Saç Tebeşiri Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Yaz gelmesiyle aksesuarlar güneş gözlükleri, bikini ve elbette tatil yerleri arayışlarımız hızlandı bu yazımızda bu aksesuarlara ek olarak türkiyede çok kullanılmasada yurt dışında Hair Chalk olarak geçen bizdeki ismi ise saç tebeşiri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Saç tebeşiri nedir ? diye soracak olursanız günümüzde hanımlar saçlarını boyar ve bundan çabuk sıkılırlar değişiklik ihtiyacı hissederler işte bu değişikliği daha sık yapabilecekleri hemde uzun zaman beklemeden saçlarını renk renk boyayabilercekleri bir ürün. Bildiğimiz okullardaki tahta tebeşirlerinden biraz farklı elbette.

Saçlarınıza gökkuşağı renklerine boyayabilir veya örerek her birini farklı renge sokabilirsiniz. Heralde bunu kapatıcı olarak da kullanabiliriz.Mesela beyaz saçlarınızı hair chalk saç tebeşiri ile kapatabilirsiniz.

 

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır ?

 

Saç tebeşiri kullanımı çok zor değil saçlarınıza saç tebeşirini sürdükten sonra kullandığınız düzleştirici maşalarınız ile üstünden geçmek suretiyle sabitleyeceğiz.Ve saçlarınızı yıkadığınızda kolayca çıkacak.Eğer saçlarınız açık renk ise direkt olarak saçınızı uygulamanızda problem çıkmayacaktır. Tam tersi ve saçınız koyu renkte ise biraz ıslattıktan sonra uygulamanız gerekmekte bu şekilde yaparsanız daha verimli sonuç alacaksınız.

sac-tebesiri-satin-al

 

Saç Tebeşiri Nereden Satın alınır ?

 

Henüz ülkemizde saç tebeşiri çok yaygın değil ama 2014 bahar ve yaz aylarında moda olacak gibi saç tebeşiri satın almak istiyorsanız.İnternetten kısa bir araştırma yaparak gittigidiyor ve hepsiburada gibi sitelerde satıldığını daha önce görmüştük. Unutmadan bu ürünü çok fazla kullanmaktan kaçının aksi halde saçlarınızda yıpranmalar olabilir.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git