Ruj Seçiminde Püf Noktalar

Dünya var olmaya başladığından içinde bulunduğumuz yıla güne kadar her anında bir değişiklik geçirmiş ve yeni bir icadın ortaya çıkmasına ev sahipliği yapmıştır. Dünya üzerinde yaşayan ve ölen milyarlarca insan bizler için bir çok türde icatlar ve buluşlar yapmışlardır.

Bunlardan bir tanesi olan rujda ilk zamanlar da adı tam olarak bilinmeyen bir ağacın reçinesinden yapılırken günümüzde daha çok deve kuşu tırnakları kullanılarak yapılır. Rujların ilk olarak kullanılma amacı değişik renkte kalemler üretmek olur iken günümüzde bir çok bayanın makyaj çantalarının olmazsa olmazlarındandır. Fakat bayanlarımız halen ruj alırken bir çok şeye dikkat etmeden alıyorlar.Kadınların ruj alırken dikkat etmesi gereken seçeneklerden bir tanesi ilk önce aldıkları rujun dudaklarında herhangi bir soruna neden olup olmayacağına bakmalarıdır. Çünkü bir çok kadın sadece rengini beğendiği için onlarca ruj satın alır fakat bazı rujlar dudakların tahripleşmesine neden olabilir. Bu yüzden ruj alırken hassas bir dudak yapınız var ise buna dikkat etmenizi öneriyoruz. Diğer bir yönden ruj seçimi yaparken daha çok elbiselerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Aksi takdir de aldığınız rujla giyebileceğiniz bir elbise bulamadığınızda o ruju kullanmak için uygun bir elbise almayı beklemek zorunda kalırsınız.Sonuç olarak ruj alırken ve seçerken dikkat etmeniz gereken hususları göz önünde bulundurarak daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

2014 Bahar ve Yaz Ruj Renkleri

 

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git