Renkli Perde Püskülü Nasıl Yapılır ?

Bugün sizlere çok pratik bir şekilde harika renkli püsküller nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım. Bunu yaparken artık iplerinizi değerlendirebilir yada beyaz ip kullanabilirsiniz.

Örmüş olacağınız veya süslemeyi düşündüğünüz perdelerinizin uç kısımlarına oluşturacağınız bu püsküller çok şık ve zarif bir görüntü sağlayacak ürünlerinize.

Gelelim renkli perde püskülü nasıl yapılır bu sorunun cevabına, fazla korkmaya ve endişelenmeye gerek yok fotoğraflarımızı adım adım uyguladığınızda başarıya ulaşacaksınız.Sadece perde püskülü olarak düşünmeyiniz bu güzel püskülleri farklı bir çok örgü süslemelerinde kullanabilirsiniz.

Renkli püskül yapmak için bize gerekli olan malzemelere gelirsek beyaz ip, karton, makas ve renkli boyalar ve bir miktar su hepsi bu kadar. Bu ürünleri hepimiz evde çok rahatlıkla bulabiliriz.

renkli-perde-puskul-yapimi

Bardağımıza suyumuzu koyduktan sonra oluşturmak istediğimiz renkte boyayı suyumuzun içine katarak renklendiriyoruz.

renkli-perde-puskul-yapimi-1

Daha Sonra oluşturduğumuz püskülü renkli suyumuza göz kararı ile batıracağız bu biraz sizin göz zevkinize kalmış. İstediğiniz derinlikte batırabilirsiniz.

renkli-perde-puskul-yapimi-2

Daha sonra oluşturduğumuz perde püsküllerimizi kurumaya bırakacağız. Ve sonunda çıkacak sonuç aşağıdaki fotoğraftaki gibi harika renkli püsküller olacak. Püskülümüzü nasıl oluşturduğumuz konumuzun en altında zaten net bir şekilde gözükmektedir.

renkli-perde-puskul-yapimi-3

renkli-perde-puskul-yapimi-4

renkli-perde-puskul-yapimi-5

renkli-perde-puskul-yapimi-6

Kolay ve hızlı şekilde püskülü yapmak için kartonumuza beyaz ipimizi doluyoruz. Daha sonra makas yardımıyla keserek üst kısmında düğüm atıyoruz. Hepsi bukadar oldukça basit öyle değil mi şimdiden deneyecek tüm hanımlara kolay gelsin diyorum. Hoşçakalın.

renkli-perde-puskul-yapimi-7

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git