Renkli İp Nasıl Yapılır ?

Sizlere bu yazımızda tek renkli iplerinizi iki renkli hale nasıl getirebilirsiniz bunu göstereceğiz. Hobi işlerinizde ve çeşitli örgü işlerinizde bu kaliteli ipi kullanabilirsiniz fakat genelde tek renk olurlar değişik dıy projelerinizde iki renkli hale getirerek farklı renklere çevirebilirsiniz.

Battaniye kenarı dikişlerinde veya örgü motif birleştirmeleriniz de iki renkli hale getirerek kullanabilirsiniz.Fotoğraf galerimiz de beyaz bir ipin farklı renklere dönüştürülmesi anlatılmış.Bizde kısa başlıklar halinde renkli ip nasıl yapılır bilgilendirmeye çalışacağız.

Bu işlem neye yarayacak diye düşünebilirsiniz renkli pamuklu ip ihtiyacınız olduğunda bulamaz iseniz, bu yöntemden yararlanabilirsiniz.

renkli-ip-nasil-yapilir

Renkli ip yapmaya karar verdiğinizde size gerekli olacak malzemeleri saymamız gerekir ise istediğimiz renklerde ispirto kalemler bir tahta çetve ve beyaz ip yumağımız.

renkli-ip-nasil-yapilir-4

Malzemelerimizi temin ettikten sonra fotoğraftaki gibi cetvelimize ipimizi aynı şekilde sarıyoruz.Dikkat etmeniz gereken cetvele ipimizi çok sıkı şekilde bağlamamalıyız.Neden derseniz boyalar iplerin arasına giremiyor.

renkli-ip-nasil-yapilir-5

Örnekteki gibi cetvelimize düz beyaz ipimizi sarmaya devam ediyoruz.

renkli-ip-nasil-yapilir-1

Daha sonra ise renkli kalemlerimiz ile cetvelde gösterildiği şekilde ipimizi boyuyoruz.

renkli-ip-nasil-yapilir-2

Bir süre iplerimizin korumasını bekledikten sonra cetvelden iplerimizi ayırabiliriz.

renkli-ip-nasil-yapilir-3

İşte sonuç harika rengarenk çok renkli ipler. Aşağıda bir hobi ürününde kullanılmış şeklide mevcut.

renkli-ip-nasil-yapilir-6

Hoşça ve sağlıcakla kalmanız dileğiyle.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git