Renkli Duvarlar İle Ev Dekorasyon Fikirleri

Evimizde olsun iş yerimizde olsun duvar rengi bizim için çok önemlidir.Çünkü evde veya iş yerinizde ki duvar renginiz sizin o anki ruh halinizi direk etkileyerek ruh halinizi bir anda değiştirebilir.Burada renkleri bilmekte elbette fayda var seçeceğiniz bazı renkler sizi pozitif yönde etkileyeceği gibi tam tersi bir renk sizi negatif olarak etkileyebilir.

Peki duvar rengi boyası seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir ? En başta ve en önemlisi renkli duvar dekorasyonu seçmeyi düşünüyorsanız açık renk duvar boyaları odanızı geniş koyu renk duvar boyaları odanızı küçük gösterecektir.

En başta bunu bilmek gerekir.Ayrıca odanızın ne derece güneş ve ışık aldığını da göz önünde bulundurmalısınız. Peki oda rengi seçerken hangi odaya hangi renk duvar yapabiliriz ? Bunun için kullanmak istediğiniz rengi tamamen boyamadan evinizin veya işyerinizin bir köşesine sürerek bir iki gün deneyebilirsiniz.

Salon veya oturma odanız için açık renk kum beji çakıl taşı gibi renkleri tercih ederseniz salonunuz oturma odanız şık ve geniş gözükecektir. Yatak odanız için bizim tavsiyemiz dinlendirici bir renk tercih etmeniz olacak. Bu renkler pembe tabi uçuk bir pembe , açık mavi ve yeşilin sevdiğiniz tonları sizi dinlendirecektir.

Son olarak çocuk odası ve mutfak kaldı. Bu odalarımız için renkli duvar boyası seçimi nasıl olmalı derseniz. Mutfağınız için sarı, turuncu, fıstık yeşili gibi tonlar sıcak bir ortam yaratacağından bu renkleri önereceğiz. Çocuk ve genç odaları için renkli duvar boyası için mint yeşili, badem ezmesi gibi pastel tonlardaki renkler uygun olacaktır.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git