Püsküllü Plaj Örtüsü Yapımı

Sıcak yaz günlerinde üzerine uzanarak yıldızları seyredebileceğiniz şık bir plaj örtüsüne mi ihtiyacınız var. Tam yerine geldiniz demektir. Piknikleriniz de ya da plajlarda kullanabileceğiniz püsküllü örtü modeli ile karşınızdayız. Yalnızca evinizin içi için değil böyle dışarda kullanacağınız eşyalarınızda da farklı ve özgün olmak istiyorsanız bu proje tam size göre.

Püsküllü örtü yapımına geçmeden önce istediğiniz boyutlarda örtü için uygun kalınlıkta dokuma kumaş alalım. Daha sonra resimlerde de göreceğiniz gibi bu kumaşın uçlarından dikişlerini açalım. Daha sonra açılan bölgeyi dikerek dikişlerin daha fazla açılmasını engelleyelim. Açtığımız dikişler birbirleriyle uyumlu olacak şekilde aynı uzunlukta olsun.

puskullu-kumas-ortu-yapimi

Dikişleri resimde gördüğünüz gibi birbirlerine bağlayarak çok hoş püsküller oluşturalım. İşlem bu kadar basittir. Resimlerden de takip ederek kendiniz için çok şık bir püsküllü yer örtüsü oluşturabilirsiniz.

puskullu-kumas-ortu-yapimi-1

Seveceğiniz bir kumaş desenini kullanın. Farklı kullanım alanları için farklı renkler ve ebatlarda kumaş püsküllü örtüler oluşturabilirsiniz. Sadece yer örtüsü değil bu tekniği kullanarak masa örtüleri de oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek fark alacağınız dokuma kumaşı daha ince olarak tercih etmeniz olacaktır. Bu sayede masa üzerine daha çok yakışacak ve sizi rahatsız etmeyecek şık bir püsküllü masa örtüsü oluşturabilirsiniz.

puskullu-kumas-ortu-yapimi-2

Kendin yap projeleri hem eğlenceli hem de insanın kendini yetiştirebilmesi için çok faydalı oluyor. Kendin yap dekorasyon modelleri ile evinizi istediğiniz şekilde sadece size özgün aksesuarlarla süsleyebilir ve şıklıkta fark yaratabilirsiniz. Bu sayede içinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkararak hayat enerjinizi arttırır ve mutlu olursunuz.

puskullu-kumas-ortu-yapimi-3

Yaptığınız projeler başarıya ulaştığında ve yakınlarınızın beğenisini kazandığınızda duyacağınız tatmin hissi de cabası. Hemen kolları sıvayın ve sitemizin ilgili kategorilerinden kendinize uygun bir kendin yap projesi seçerek gerçekleştirin. Kolay gelsin.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git