Plastik Kaşıklardan Dekoratif Ayna Yapımı ( Dıy project )

Kendin yap projeleri ile sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Kendin yap çalışmaları ile elinizdeki malzemeleri yararlı bir şekilde kullanarak, kimsede olmayan kendinize has dekoratif eşyalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Sitemizde sizin için hazırladığımız birçok kendin yap çalışması bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz çalışma salonunuz için dekoratif salon aynası olacak. Kendin yap projesi olarak sunacağımız bu çalışmayla salonunuza kendine has, özgün bir hava vererek dekorasyonda fark yaratacaksınız.

Bu harika dekoratif aynayı yapmak için ihtiyaç duyacağımız malzemeleri sıralayalım; Yeteri kadar plastik tatlı kaşığı, bu kaşıkları çevresine yapıştıracağımız yuvarlak ayna, plastik tatlı kaşıklarını boyamak için kullanabileceğimiz akrilik sprey boya.

Bu çalışmada kırmızı boya kullanıldı. Siz isterseniz evinizin dekoruyla uygun farklı renkte bir boya kullanabilirsiniz. Ancak kırmızının çok çarpıcı ve hoş durduğunu söylemeliyim. Bantlarını yapıştıracağımız kuvvetli bir karton ya da mukavva yüzey. Diğer lazım olan malzemeler ise bant, yapıştırıcı, kalem ve makastan ibaret.

 

Plastik Kaşıklardan Dekoratif Ayna Yapılışı

 

Öncelikle kullanacağımız plastik tatlı kaşıklarını saplarından kesiyoruz. Sapları işimize yaramayacak. Sonra kullanacağımız aynayı mukavva üzerine koyarak aynanın yerleştirileceği yeri keserek çıkarıyoruz. Mukavvanın kenarlarını bantlayarak sağlamlaştırıyoruz. Kaşıkları resimlerde de göreceğiniz gibi düzenli bir şekilde sağlam bir yapıştırıcı vasıtası ile mukavva üzerine yapıştırıyoruz.

Daha sonra istediğimiz renkte tedarik ettiğimiz sprey boya ile kaşıkları güzelce boyuyoruz. Sprey boyanın kaşıkların her tarafına eşit şekilde dağılmış olmasına dikkat edelim. Boyayı bir süre kurumaya bırakıyoruz. Daha sonra mukavvanın ortasında ayna için bıraktığımız yere aynayı yapıştırarak projemizi tamamlıyoruz. Yaptığımız bu aynanın yanına resimde görebileceğiniz gibi iki küçük dekoratif ayna daha yerleştirerek görünümü zenginleştirebiliriz.

Gördüğünüz gibi çok az maliyet ve çok az bir gayretle salonumuz için benzersiz bir kendin yap dekoratif ayna ortaya çıkarmayı başardık. Çalışmanızda kolaylıklar diliyoruz.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir