Pirinç Örgü Örneği Nasıl Yapılır ?

Hanımlar sizlere olabildiğince detaylı ve açıklamalı tığ işi örgü modellerini tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız örgü tekniği pirinç örgü nasıl yapılır ? anlatmaya çalışacağız.Tığ ile örme el işlerinden biri olan pirinç örneğinin kolay ve pratik şekilde nasıl yapılacağını hep beraber konumuz içerisinde öğreneceğiz.

Değişik bir örgü şekli olan pirinç örgü modeli farklı farklı renklerde fakat aynı çilede bulunan renkli yumaklar ile örülüyor. Pirinç örgüsü kalın bir örgü olduğundan daha çok mutfak banyo ve benzeri alanlardaki tığ işi örgü aksesuarlarda kullanılmaya müsaittir.

Pirinç örgü tekniği ile kolay ve basit bir lif örmek harika olacaktır diye düşünüyorum. Sizler için konumuza eklediğimiz örgü pirinç örneği fotoğraflı anlatımı ve videosu ile baş başa bırakıyorum.

Pirinç Örgü Yapımı Fotoğraflı Anlatım

Pirinç Örgü Nasıl Yapılır Eğitim Videosu

Örgü tekniklerimizden olan pirinç örgü yapımını fotoğraflı anlatımdan çıkaramamış olabilirsiniz. Bu yüzden pirinç örgü nasıl yapılır daha detaylı öğrenmek için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Pirinç Örgü İle neler Örülebilir

Pirinç örgü ile neler örülebilir derseniz çok güzel mutfak aksesuarları örülebileceğini düşünüyoruz. Mesela bir mutfak el bezi veya modern bir tutacak örülebilir. Örnekler dahada fazla olabilir güzel bir tığ işi bebek battaniyesi veye güzel bir örtü örülebilir.Bu tamamen sizin hayal gücünüz ile sınırlıdır.

Başka bir örgü tekniğinde görüşmek üzere hoşçakalın.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git