Penye İpten battaniye Modelleri

Penye ipten battaniye modelleri yapmak istiyor fakat hem şişlerin büyüklüğünden, zor bulunuşundan, hem de iplerin maddi olarak sizi zorlayacağınızdan mı tereddüt ediyorsunuz?

Peki, sizlere maddi olarak hiçbir değer kaybınız olmadan, çok şık penyeden yapılmış battaniye modelleri tasarlayabileceğinizi söylesek?

Öncelikle ne renk ve hangi boy, hangi kalınlıkta bir penye ipten yapılmış battaniye modeli yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Ardından istediğiniz renkte penye kullanmadığınız bir kumaşı ne kadar kalın istiyorsanız o kalınlıklarda, tıpkı tuhafiyelerde satılan ipler gibi keserek dolamalısınız. Ne kadar yetecek ise o kadar büyüklükte bir yumak elde ettiğiniz penye iplerinizi ayırdıktan sonra, devasa şişleriniz için harekete geçebilirsiniz. Bu şişleri kendiniz yapabilmek için iki seçeneğiniz var. 1. Seçenek oklava büyüklüğünde marangozda yaptıracağınız şişler fakat bunun tek eksi yönü ağırlığı olacaktır. Daha basit ve hafif şişler için pvc borularını kullanabilirsiniz. Borunuzun bir tarafını bant yardımı ile bantlamaktır. Bantlama işleminden sonra şişleriniz ve penye ipiniz hazır. İstediğiniz battaniyeyi tasarlamaya hemen başlayabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum yapın:Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git