Patchwork Yorganlama Yorgan Ve Yastık Kılıfları

Bir kaç konumuzda kırkyama (Patchwork) modellerini görmüştük.Bu makalemde biraz daha fazla detay vermek istiyorum. Kırkyama yani Patchwork nedir ? Kırkyama eskilerden bugüne kadar yapılan ve halen yapılmakta olan artık kumaş parçalarını değerlendirmek suretiyle bu parçaların birleştirilmesiyle ortaya çıkan şekil ve figürlerdir.

Tabi bu işlemleri yapmak birleştirmek kesmek şablon oluşturmak zahmetli bir iş olmasından dolayı zaman ilerledikçe ve teknoloji geliştikçe artık kırkyama bir sanat halini almıştır.

Patchwork yorganlama nedir nasıl yapılır ? örtümüzü oluşturacak olan örtü yüzü kısmı, elyaftan oluşan katman ve astar kumaşımızdan oluşan 3 ( Üç) katmanın birbirine dikilmesine patchwork yorganlama denilmektedir.Yani örnek verecek olursak bir sandaviç gibi üst üste dikeceğiz.

Kırkyama üstüne elinizdeki ürününüzün özelliklerine niteliğine ve sizin şahsi zevkinize göre yorganlama uygulanabilir. Zevkinize göre hazırladığınız patchwork yorganlama üstüne boncuklardan veya nakış iğneleri kurdele gibi süslemeleri yapabilirsiniz.Bunlardan bazılarını galerimizde bir araya getirdik şimdi hep beraber inceleyelim.

Patchwork Yorganlama şablonları Ve Örnekleri

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Patchwork Yorganlama Yorgan Ve Yastık Kılıfları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. münire üğü dedi ki:

    hepsi cok cok güzel elinize emeğin

    ize sağlık satılıyormu ve fiyatı nekadar

Sayfa başına git