Patchwork Eski Kumaş Değerlendirme (Puf Yapımı)

Dikiş nakış işleri ile uğraşıyorsanız eminim evinizde ofisinizde parça kumaşlar bir hayli fazladır. Bu parça kumaş ve bezlerinizi atmaya kıyamayarak poşetler içinde tutuyorsunuzdur. O zaman bu konumuz tam size göre eğer eski parça kumaşlarınızı değerlendirmek istiyorsanız.Yazımızı okumaya devam edin. Eski ve parça kumaş değerlendirme fikri olarak harika bir puf yapımını galerimizde bulabilirsiniz. Puf yapımı hakkında bir şey bilmiyorsanız ve parça atıl kumaşları nasıl harika bir görünüme sokabiliriz değerlendirebiliriz mevcut galerimizde detaylı bir şekilde anlatılmış

Bunun için bize gerekli olan şeyler bir tane atıl bir düğme ve birden fazla renkte parça kumaş veya eski giysilerinizden oluşan kumaşlar olabilir.Başka ne lazım diye soracak olursanız bir iğne iplik ve ütü hemen hemen her evde rahat bulunabilecek şeyler, helede örgü ile uğraşan bir hanım isek bunlar elbette elimizin altında vardır.

Parça Kumaşlardan Puf Yapımı

Kısaca açıklayacak olursak parça kumaşlarımızı simetrik bir şekilde kesiyoruz. Daha sonra dikerek birleştiriyoruz. Güzel bir şekilde utuledikten sonra iç kısmını elyaf ile dolduruyoruz. Düğmemizi dikerek son işlemi gerçekleştiriyoruz. Galerimiz den detaylı olarak inceleyerek sizde yapabilirsiniz.eski-kumaslardan-puf-yapimi

Birkaç parça eski artık kumaştan harika bir puf yapımı için resimlerimizi sırasıyla takip ederek uygulamanız yeterlidir.

eski-kumaslardan-puf-yapimi-1

Makas artık kumaşlar iğne iplik ve eski düğmelerimiz arasından seçeceğimiz şık bir düğme bizim işimizi görecektir.Tabi her evde bulunduğu için ütüyü saymıyorum.

eski-kumaslardan-puf-yapimi-2

Kumaşlarımızı resimlerde gösterilen şekilde kestikten ve birleştirdikten sonra ütülüyoruz birleştirme yerlerini.

eski-kumaslardan-puf-yapimi-3

Nasıl birleştireceğimiz fotoğraflarda açıkça gösteriliyor.

eski-kumaslardan-puf-yapimi-4

Evet puf yapımını merak edenler işte artık kumaşlardan oluşturduğumuz puf yapımı yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Kumaşımızın içine elyaf doldurarak birleştirmek suretiyle dikiş yapıyoruz.

eski-kumaslardan-puf-yapimi-5

Ve işte sonuç harika bir dekoratif puf.

eski-kumaslardan-puf-yapimi-6

Paylaş:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir