Pastel Boya Kullanarak Elma Resmi Çizme

Resim sanatında önemli olaylardan biri gözle görülen bir objenin çizimidir elbette. Ama bu üstün bir yetenek istemekte ve gerçeğe en yakın çizimler özellikle eski çağlarda büyük takdir toplamaktaydı. İyi bir resmin görselliğinde hiç şüphesiz boyaların türü ve onların kullanılış şekilleri yatmaktadır. Her boyayla istediğiniz verimi her resimde alamazsınız. Biz sizlere bu makalemizde pastel boya kullanarak elma resmi çizimini anlatmaya çalışacağız. Kimi resimler kuru kalem ister tabiatı gereği kimi pastel.

Buna, çizmek istediğiniz resme göre kararı siz vereceksiniz. Genelde ressamlar incelik isteyen resimlerde kalemlerin ince dokunuşlarını kullanıyorlar.Canlılıkları tabii ki pastelle karşılaştırılamaz ama verimlilik açısından kesinlikle kalem boyalar daha iyi olmakta. İnce hatların belirtilmesinde, renk geçişlerinin belirtilmesinde üstün bir başarıya sahip.

kolay-elma-cizimi-videolu-anlatim

Bu söylemimiz pastelin güzelliklerine gölge düşürmesin tabi. Pastel boyanın da birçok kullanım alanı var. Özellikle genel hatlı resim çalışmalarında muhteşem bir görsellik sergilemektedir. Bir büyükçe elma çizmek istiyoruz diyelim. Pastel boya ile elma resmi nasıl çizilir ? Bunu anlayabilmek için hem fotoğraflardan hemde anlatımlı kolay elma çizimi videomuzdan yararlanabilirsiniz.

Pastel Boya İle Elma Resmi Nasıl Çizilir ?

Pastel boya ile yapacağınız yanlışı silemeyeceğinizden önce kurşun kalem işe iki şirin yaprağı da bulunan bir elma çiziniz. Elinize almış olduğunuz kırmızı pastel boya ile taşırmadan çizgileri de örtecek şekilde bastırmadan aşağıdan yukarı doğru boyayınız ve elmanın sağ üst kısmı daha açık renkte olmasına dikkat ediniz, doğal görünümü yakalamak için.

Yaprakları da açık yeşil renk boya ile boyayınız. Yaprakların tutunduğu daldan koparılmış kısmı da hafif darbelerle kahverengine boyayarak elmayı tamamlamış olursunuz.

Pastel Boya İle Kolay Elma Resmi Çizme Videolu Anlatım

Kolay bir şekilde pastel boya ile elma resmi çizmek istiyorsanız, yukarıda anlattığımız detayları uygulayarak ve elma resmi çizme videomuzu izleyerek bu işi başarabilirsiniz.Dilerseniz şimdi videomuzu izleyelim.

zeichnung pastell apfel, dessin pastel pomme, drawing pastel apple, apple official draw

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Pastel Boya Kullanarak Elma Resmi Çizme Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Söylemem dedi ki:

    Çoooooookkkkk güzel çizimleriniz var 😍😍😍

Sayfa başına git