Parça Kumaştan Kaktüs Şeklinde Yastık Yapımı

Birbirinden güzel kendin yap projelerini hizmetinize sunmaya devam ediyoruz. Bugün ki projemiz kaktüs şeklinde çok şirin yastık yapımı olacak.

Bu projeyi yapabilmek için elinizdeki parça kumaşları değerlendirerek çok az emek harcayarak oturma odanız için orijinal kendine özgü dekoratif eşyalar ortaya koyabilirsiniz. Evinizi süslemek için aksesuar alımına tonla para dökmek zorunda değilsiniz. Sitemizde bulabileceğiniz birbirinden ilginç ve şık kendin yap projeleriyle evinize kendine özgü bir hal katabilirsiniz.

Kaktüs şeklinde kumaş yastık yapımını kısıtlı malzemelerle yaparak evinizin salonuna oturma odasına ve dekor amaçlı odalarınızda kullanabilirsiniz. Kaktüs yastıklar evinize şıklık katacaktır. Geçelim kaktüs yastık yapımı için ihtiyaç duyacağınız malzemelere;

Yeterince kumaş

Kumaşınızla aynı renk dikiş ipliği

Kaktüsünüzüz dikenleri için kalın farklı renkte bir ip

Toplu iğneler

Modelinizi oluşturmak için kâğıt ya da karton

Dikiş iğnesi

Makas

Kalem

Önce yapacağımız kaktüsün bir modelini çizelim. Resimlerdeki kullanılan modelden faydalanabilirsiniz. Modelimizi makas yardımı ile güzelce keselim.

Çizdiğimiz modeli kumaşımızın üzerine koyarak model yardımı ile kumaşımızı keselim. Tam olarak düzgün kesememenizde mühim değil. Çünkü dikerken kenarlarını düzeltebilirsiniz.

Bu kaktüs modelinin aynısından bir tane daha kesin. Daha sonra düzgün durması için kestiğiniz parçaları ütüleyin. Kestiğimiz parçaların içini yün ya da elyaf kullanarak birbirine dikin ve yastığı oluşturun.

Şimdi yapmanız gereken yastığın iğnelerini oluşturmak. Benim yaptığım gibi beyaz kumalı tercih edebilirsiniz. İplikten oluşturduğumuz iğneleri kalın bir iğne yardımıyla kaktüsümüze dikerek kaktüs yastığa son şeklini verelim.

Gördüğünüz gibi çok az bir çaba ve çok az malzeme kullanımı ile çok şık dekoratif bir yastık elde ettik. Bu yastık sayılarını çoğaltarak evinizi kaktüs yastıklarla renklendirebilirsiniz. Daha fazla kendin yap projesine ulaşmak için tek yapmanız gereken sitemizin ilgili kategorisine göz atmanız. Kolay gelsin.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git