Örgüye Boncuk Nasıl İşlenir veya Eklenir ? ( Resimli Anlatım )

Web sitemizde ki sloganımız da da belirttiğimiz gibi modern yaşama inat bayan hobileri gündelik yaşamın getirdiği stresi ve sorunlardan biraz sıyrılarak bazı hobiler edinmeliyiz. Bu amaç doğrultusunda sizlere örgü hobinize yönelik paylaşımlarda bulunmaya devam ediyoruz. Mesela bir kazak veya süveter örüyorsunuz ve boncuk işlemek istiyorsunuz. Nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz ? O zaman yazımızı dikkatle takip etmeye devam edin.

Örgüye boncuk işleme konusunu ele alacağız bu günkü konumuzda. Tığ işi örgülere boncuk nasıl işlenir aşağıdaki fotoğraflarımızı takip ederek ve açıklamalarımızı okuyarak bu işi öğrenebilirsiniz.

 

Örgüye Boncuk Ekleme Resimli Anlatım

 

orguye-boncuk-isleme-1

Örgüye boncuk ekleme ilk etapta biraz zor gelebilir.Bu tekniği kullanarak harika boncuk eklemeleri yapabilirsiniz. Yukarıda gösterildiği gibi, boncuğu istediğiniz yere yerleştiriniz.Tığınız  üzerine boncuğu itmelisiniz.

tig-isi-boncuk-ekleme

Sol iğnemiz ve tığımız üzerine sonraki dikişi kaydıracağız.

boncuk-ekleme-resimli-anlatim

Tığımıza gelen yere ve dikiş içersine ritmi aşağı doğru itmelisiniz.

elisi-boncuk-ekleme

Sol iğnemiz üzerine geri dikiş koymalıyız ve  her zamanki şekilde dikiş ile örgümüzü tamamlayacağız. Değişik renkte boncuklar kullarak sevimli ve etkili işler ortaya koyabilirsiniz. Bunu yapabilmek için her renk boncuk için farklı bir motif veya sembol kullanarak grafik üzerinde boncukları renklerini işaretleyin.

Yukarıdan aşağıya ve her boncuklu satır boyunca soldan sağa doğru grafik oluşturarak ters sırayla iplik üzerine boncuk geçirmek suretiyle bunu  yapabilirsiniz. Eğer doğru yaptı iseniz , boncuklar  sağ tarafa  gelecektir.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git