Örgü Yastık Modelleri

Kanepe ve koltuk köşelerinin süsleri  yastıkları neşelendirme zamanı geldi.Yastıklar evinizde sadece yatmak için mi kullanıyorsunuz. artık örgü yastık modelleri ,  keçeden yastık kılıfı yaparak evinizdeki yastıkları dekoratif amaçlı kullanma vakti.Özellikle kışın evimizin sıcacık gösterirler.Düz bir yastığınız varsa evinizin köşesinde sönük vaziyette neden durduruyorsunuz.

 

Örgü Yastık Örnekleri

 

Onu renkli bir iple çokta  modelli olmasa da olur bir kılıf örülse ve yastığınıza geçirseniz ne kadar güzel dekoratif yastık örnekleri ortaya çıkarmış olursunuz.Örgü örmeye yeni başlayan bayanlara bir tavsiye daha önce lif örnekleri örmenin başlangıç için çok iyi bir yöntem olduğunu söylemiştim. Bugün ki yazımız ise yastık kılıfı örme  bunda da tek renk ve düz örgülerle örme alışkanlığınızı geliştirebilirsiniz.

 

Nelerden Yastık Kılıfı Yapılır ?

 

Evet işe parça kumaşları belirli ölçülerde keserek onları birbirine ekleyip renkli bir yastık kılıfı yapabilirsiniz.Yine kalan artık ipleri değerlendirme projesi oluşturarak onları örerek değerlendirebilirsiniz.Tığ işi motif yaparak yine motif motif yastıkları süsleyebilir, saç örgüsü tekniği kullanarak içinizi ısıtan modeller yaparak evinizi şenlendirebilirsiniz.Keçe yastık yapılışı tekniğini kullanarak hayvan ve çiçek desenlerini yastıklarınız üzerine işleyebilirsiniz.Örneklerimiz içinde keçeden dalda duran kuş deseni çok güzel görünmekte sizde bunun gibi harika tasarımlar oluşturarak yastık yapabilirsiniz.

 

Örgü Yastık Kılıfı Örnekleri

 


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git