Örgü Uyku Göz Bandı Yapılışı

Uyku insanoğlu için en büyük ihtiyaçlardan birisi. Kimi zaman oturduğumuz yerde uykuya dalıverirken kimi zaman da uykuya dalmak çok zor olur. Özellikle gündüz uykularında odaya giren bir ışık bizi son derece rahatsız edebilmektedir. Gözlerimizi ne kadar kapatsak da yatakta bir o tarafa bir bu tarafa dönsek de uykuya dalmamıza engel olmaktadır.

Bu noktada göz bantları bizim imdadımıza yetişiyor. Mağazalarda çeşit çeşit göz bantları satılmaktadır.  Hatta geçenlerde alışveriş merkezinde gezerken mağazanın birinde kokulu göz bantlarına rastladım. Lavanta kokulusundan, vanilya kokusuna kadar. Çeşit çeşit kokularla dolu göz bantları raflarda yerini almakta.

Gelelim size anlatmak istediğim örgü göz bantlarının yapılışına. Bende bu göz bantlarını bir arkadaşımda görmüştüm. Hemen arkadaşımın başının etini yiyerek öğrendim yapılışını. Benim kendime yaptığım örgü göz bandım baykuş şeklinde. Sizlere de bunun yapılışını anlatacağım. Haydi başlayalım…

 

Tığ İşi Uyku Göz Bandı Nasıl Yapılır ( Fotoğraflı Anlatım )

 

Öncelikle baykuş göz bandımız için bir adet tığa ihtiyacımız var. Tığ ile 39 tane zincir çekiyoruz.Bu 39 adet zincirden toplamda 5 sıra yapıyoruz. Baykuş göz bandımızın gözleri için üzerine 2 tane yarım daire yapıyoruz.

Ardından baykuşumuzun gözlerini yapıyoruz. Gözleri sarı renkte yapmak istedim ben. Zincir çekerek 2 adet yuvarlak göz yaptım. Şimdi sıra baykuşumuzun burnunda. Kırmızı renkte de bir burun yaptım. Yapmış olduğum sarı gözlerin altına iki tane makyaj pedi yerleştirdim.

Bunu yapmamdaki amaç ışığın girmesini önlemektir. Zincir çekerek yaptığım iki sarıgözün içine iki adet düğme diktim. Göz bandımın yapım aşaması bitti. Son olarak baykuşlu örgü göz bandımı takabilmem için lastiğe ihtiyacım var. Bu lastikler tuhafiyelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz bir malzeme. Kalın beyaz lastiği baş çevrenizin boyutuna uygun olarak ayarlayın, gerekli miktarda kesin ve dikin. Hadi bakalım şimdi uyku vakti…


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git