Örgü Saplı Gül Yapılışı ve Tarifi

Bir takipçimizin isteği üzerine paylaşacağımız bu örnek ve model umarım herkesin işine yarar. Evet konumuz örgü ile saplı gül yapımı , normal gül motifinin nasıl yapıldığını bilmeyenimiz yoktur herhalde, fakat bu konumuzda saplı olacak şekilde güzel bir gül ortaya çıkaracağız.Zeynep hanımın yapmış olduğu anlatım ile çok zorlanacağınızı düşünmüyorum.

Çünkü oldukça detaylı bir şekilde sakallı ip ile saplı örgü gül yapımını oldukça geniş bir şekilde emek vererek anlatmış bu güzel emek ve paylaşım için teşekkür ediyoruz. Eğer örgü ve tığ işi ile uğraşmaya yeni başladı iseniz sakallı ipten gül yapımına geçmeden önce örgü gül nasıl yapılır ? Başlıklı konumuzu inceleyerek gül yapımına dair detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Anlatılan mantıkta örgü gül lale çiçekleri siz farklı şekillerde ortaya koyabilirsiniz. Saplı örgü gül yapmak için pipet tarzı sert pilastiklere ihtiyacımız olacak bu plastikleri gül motifimizi oturtmak için ve gülümüzün sapını oluşturmak için kullanacağız. Bu plastikleri kırtasiyelerden ve plastik ürünleri satan yerlerden bulabilirsiniz. Balon sapı olarak da geçiyor. Bu kısa bilgiyide vermiş olalım.

Bu güzel saplı örgü gülleri çeyizlerinizi süsleme amaçlı hediye amaçlı ve bir çok şekilde kullanabilirsiniz. Şimdiden denemek isteyen tüm hanımlara kolay gelsin diyoruz.

Balon Sapı İle Sakallı İpten Saplı Gül Tarifi

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git