Örgü Modelleri

Ev hanımlarımızın ve evde iş yaparak para kazanan bayanların çokça tercih ettiği bir sektör olan örgü, el işi sektörü bayanlar tarafından hızla geliştirilip büyütülüyor. Ve evden iş yaparak para kazanmayı düşünen hanımlar için de çok kolay bir iş kapısı.

Eskilerde babaannelerimiz anneannelerimizin yaptığı örgü hırkalar, şapkalar ve eldivenleri giyerdik. Günümüzde örgü modelleri giyim sektöründe yerini korumuştur.Büyük yenilikler gelse de eskiye büyük bir özlemin olduğu aşikar durumda. Ve sadece bizim değil annelerimin patikleri ve benzer giyim eşyaları banyo lifleri özellikle hep örgüden olurdu. Ve artık örgü sektöründe büyük bir gelişme ve büyüme göz önüne alındığında örgüye olan istek artmaya devam ediyor. Örgü modelleri değindiğimiz üzere eskisi gibi kısıtlı değil ve artık birçok şey yapılabiliyor. Çeşidin bol olduğu gibi modellerde baya geniş bulunabiliyor ve işlenip hem bir kazanç kapısı hem de doğal sağlıklı ürünler, giysiler için önemli bir fırsat.

örgü modelleri

örgü modelleri

Örgü Modelleri İle Neler Yapılabilir ?

Bu konuda yapılabilecekler örgü ile sınırsız diyebiliriz.Örgü modelleri başında ise elbiseler, giysiler, kıyafetler, kazaklar, hırkalar, yelekler, süveterler, etekler, atkılar, boyunluklar, fularlar, şapkalar, bereler, çoraplar, patikler, eldivenler, şallar, pançolar, bolerolar ve sizin üretebileceğiniz oyuncak, aksesuar ve hediyelik eşya tarzı birçok şey.

Örgü modelleri ‘nde giysiler hayatımızın çok içinde olan bir örgü tarzı. Bebeklikten beri giyer ve bizde bebeklerimize giydiririz.Örgü modelleri en çokta onlara yakışır. Uzun ya da kısa, kollu ya da kıs giysi modellerini renkleri doğru bir şekilde seçerek hem bebeklerimize hem kendinize örebilir rahatlıkla giyebilirsiniz.

orgu-modelleri-1

Örgü kıyafetler tıpkı örgü giysiler gibi çok kullanılan örgü işleri arasında model seçenekleri de çok kapsamlı bulunabilip kolaylıkla uygulanabilmekte. Örgü kıyafetlerde genellikle bayanlarımız dikkat etmekte ve genellikle onlar kullanmakta. Bayanlarda kıyafet konusunda örgü modelleri çok geniş. Renk de kolaylıkla bulunabiliyor. Sizin vücut hatlarınıza oturabilecek, boyunuzu dikkate alarak örebileceğiniz veya satın alabileceğiniz modellerde karar kılmalısınız.

Örgü Modelleri İle Zamanı Değerli Kılın

Örgü modelleri arasında kazağa gelecek olursak bir bebeğe yapılabilecek modellerden örnek verecek olursak kazağı kolu ya da kolsuz şekilde yapabilir, önünü düğme ya da fermuar modelli yapabilirsiniz. Genellikle erkek bebeklerinde kullanılan mavi renginin dışında kırmızı, sarı gibi renkleri kullanabilir, kız çocukları içinde genellikle pembe renginin dışında yine kırmızı, yeşil gibi renkleri tercih edip kullanabilirsiniz.

orgu-modelleri-2

Örgü hırka modellerinde çift pirinç denilen örgü yöntemiyle yapılan hırka tarzlarına çok ilgi olduğu söylenmekte fakat sizde istediğiniz tarz hırkalarla giyim kuşamınızı şekillendirebilirsiniz. Örgü atkı modelleri bizim küçüklükten beri kullandığımız en çok örgü modelleri arasında gelir.

Örgü Modelleri İle Sevdiklerinize Şık Boyunluklar Örebilirsiniz

Hatta hala atkılarımız örgüden yapılmış atkılardır. Yapılan modeller arasında kırçıllı ipten yapılmış modeller bulunuyor.Farklı ve değişik bir atkı modeli için ponpon gibi malzemeler kullanarak atkılarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Elişi ile yapılan örgü modelleri arasında son zamanlarda moda olan boyunluklar da bulunuyor Boyunluk yapımında da sadece tek ve koyu renkler tercih ediliyor. Yapılan örgü modeli olarak da pirinç modeli öne çıkıyor. Şapka yapılışlarında farklılıklar olabiliyor atkıda olduğu gibi ponpon kullanabilirsiniz, değişik yüz modeli yaratabilirsiniz ve bu modellere benzer tarzda ürünlerden haz alabilirsiniz.

“Örgü bahçem web sitemizde farklı değişik ve tarzda örgü modelleri ve elişi işlerine göz gezdirebilir.Değişik fikirler edinerek vaktinizi değerli kılabilirsiniz.”

Paylaş:
Sayfa başına git