Örgü Mavi Erkek Bot Patik Yapılışı

Uzun bir aradan sonra tekrar paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sizden gelen talepler üzerine erkek bebek örgülerine daha fazla yer vereceğiz. Bu yüzden bu yazımızda erkek bebekler için harika bir örgü bebek patiği modelini paylaşacağız. Hemen aklınıza detaylı olarak bu örgü patiğin yapılışı gelecek ama bulduğum yabancı bir kaynaktan sizlere aktarmaya çalışacağım.

Croby Patterns web sitesinden aldığım bu örnek gerçekten çok emek harcanarak yapılmış bir örgü bebek patiği. Bu model daha ço 06-12 aylık bebekler için uygun olacaktır.

Resimlerde görmüş olduğunuz düğmeli patik örneği için kullanılmış olan  % 100 pamuk Fibra Natura ipliğidir.Tabi bu tercih meselesi olduğundan siz daha farklı pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz aylardan daha büyük bir bebek için örmek istiyorsanız daha kalın bir tığ ve iplik kullanmanız uygun olacaktır.

Mavi Örgü bebek patiği yapılışı ve  anlatımı vermiş olduğumuz linkte detaylı olarak anlatılmaktadır. Yabancı dilde zorlanacak arkadaşlar için sizlere daha önce örgü şekil ve işaretlerinin ve anlamları konumuzu inceleyerek anlatımı türkçeye kolayca çevirebilirsiniz.

Tığ işi patik yapımında kullanılan renkler ve düğme süslemesi gerçekten patiğe ayrı bir hava katmış yapanın ellerine sağlık hepinize şimdiden kolay gelsin diyorum.

 

Photo Source : Croby Patterns

 

Düğmeli Mavi Örgü Bebek Patiği Yapılışı

 

 


Yorum yapın:Etiketler:

Örgü Mavi Erkek Bot Patik Yapılışı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Valeh Nurana dedi ki:

    Iyidir valla hosuma gitdi bebegime yaparım olunca

Sayfa başına git