Örgü İşaretlerinin Açıklamaları Ve Anlamları

Merhaba hanımlar sizlere bu yazımda bir örgü modeli veya örgü tekniği değil fakat örgüleriniz de ve elişi ürünlerinizi yaparken size çok yardımcı olacak bir püf noktası paylaşacağım.Bahsedeceğim konu örgü işaretlerinin anlamları ve örgü işaretlerinin açıklamalarına yönelik olacak.

Hepimiz biliyoruz ki örgü de kullanılan bir çok terim ve örgü tekniği var örgü örnekleri anlatılırken kısaltmalar kullanılıyor ve biz bu kısaltmaların anlamlarının bazılarını biliyor bazılarını bilmiyoruz. Veya bir çok örgü işaretinin anlamını bilmiyoruz.

Bu yüzden sizlere örgü şemalarının okunması ve örgü işaret açıklamalarını anlatmaya çalışacağız.Örgü ve elişi ürünlerine yeni başlayacak olan hanımların çok işine yarayacaktır.

Yabancı Örgü Terimleri Ve Anlamları Nelerdir ?

 

Aradığımız örgü kaynağını her zaman yerli yani türkçe web sitelerinden bulamayız bazen güzel ve değişik örgü örneklerini ve anlatımlarını yabancı sitelerde rastlarız. Fakat yabancı örgü terimlerini bazen çözmekte zorlanırız işte sizlere bu örgü terimleri ( işaretleri ) ve anlamları.

Örgü Şemalarındaki Şekillerin Açıklamaları Ve Anlamları

 

Örgü kısaltmalarının yanında birde örgüleri anlatabilmek için bazı örgü sembolleri ve işaretleri kullanılmaktadır. Sizlere örgü sembollerinin anlamlarını gösteren bazı tablolar paylaşacağım. Örgü örneklerinizi yapmakta işinize yarayacağını düşünüyorum.

Örgüde İlmek Atma Teknikleri ( İlmek Türleri ve Anlamları )

 

Örgüde ilmek atma tekniklerine ait terimleri ve bu terimlerin anlamlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git