Örgü İle Harika Bir Yarasa Kol Kazak Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar güzel bir bayan kazak modeli olan yarasa kol kazakla ilgili bir yazı yazmak istedik sizlere bugün. Nurdan hanımın kendi için yapmış olduğu yarasa kazağı sizlerle paylaşıyoruz. Nurdan hanıma bu örgü yarasa kol kazak modelini web sitemizde paylaşmamız için izin vermesinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz.

Kolay ve basit kazak örmek istiyorsanız paylaştığımız yarasa kol örgü kazak modeli sizin için biçilmiş kaftan oldukça basit ve şık k kazak kollarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Düz bir şekilde örmeniz tığ işi yarasa kol kazağımızı yapmak için yeterlidir.

Örgü işine yeni başlayan hanımlar eğer yarasa kol güzel ve şık bir kazak örmek istiyorsanız banu hanımın örmüş olduğu bu güzel yarasa kol örgü kazak sizin için çok basit olacak.

yarasa-kol-kazak-modeli-ve-yapilisi

Fotoğraflarımızın altında kazak modelimizin yapılışını okuyabilirsiniz.

yarasa-kol-kazak-modeli-ve-yapilisi-1

 

yarasa-kol-kazak-modeli-ve-yapilisi-2

 

yarasa-kol-kazak-modeli-ve-yapilisi-3

Yarasa Kol Örgü Kazak Modeli Yapılışı

Kazağımızı altı numara şiş kullanarak orta orta kalınlıkta iki değişik yün ile öreceğiz. Tığ işi kolay kazak modeli anlatımımıza devam ediyoruz.

On ilmek olarak başlamalısınız.1 Sıra haroşa örerek devam edeceğiz. 2 ci sıramızda tüm ilmeklerimiz KFB yapılacak ve yimi(20) ilmeğimiz haroşa örüldükten sonra her bir sıramızda 1 ilmek arttıracağız. İstemiş olduğunuz genişliğe ulaştığınızda kullandığınız şişinize yirmi ilmek atarak etek kısmını oluşturacaksınız.

Anlattığımız şekilde beden ölçünüze kadar örerek yirmi ilmeği keseceksiniz. Bu işlemleri bitirdikten sonra ise ilk kolda arttırmış olduğunuz ilmeklerinizi 20(yirmi) ilmek kalıncaya kadar her bir sıramızda bir keseceğiz.Sona kalmış olan yirmi ilmeği 2 şer, 2 şer keserek on ilmeğe düşüreceğiz. Daha sonra tüm ilmeklerimizi keserek bitiriyoruz. Daha sonra ise arka parçamızı da aynı şekilde öreceğiz. Sonuç olarak 2 parça birleştirilerek kol kısımlarımıza bant örerek dikeceğiz. Yarasa kol kazağımız bu şekilde bitmiş olacak.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Örgü İle Harika Bir Yarasa Kol Kazak Modeli Yapılışı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Gulcan dedi ki:

    KFB ne oluyor

  2. nurdan dedi ki:

    KFB ne anlama geliyor açıklarmısınız

Sayfa başına git