Örgü Erkek Cepken Yelek Modelleri Ve Yapılışı

Bu sezonda oldukça moda olan ve her ünlü markanın vitrinlerini çokça süsleyen erkek cepken yelek modeli, kumaştan yapıldığı zaman oldukça şık ve ciddi bir görünüm sunacağı gibi son zamanlarda örgüsü de oldukça moda oldu fakat büyüklerde değil de cepken yelek modeli daha çok bebeklerde tercih ediliyor.

Kumaştan yapılmış olan versiyonu erkek bebekleri daha bir  havalı olmasını sağlıyor.  Deri detayları, düğmeler ve belden çift ya da tek sıra kemerler ile tarz katılan cepken yelekler bu sezonda erkek bebeklerin yaz kış demeden üstünden çıkartmadığı modeller arasında yerini alıyor ve kendine güvenen ve tarz sahibi erkeklerin zengin duruşunu sergiliyor.

Bebekler için cepken yelek modellerini ve erkek cepken yelek yapımını konumuzun altında tüm detayları ve videoları ile görebilirsiniz.

Erkek Cepken Yelek Modelleri

Erkek cepken yelek modelleri ile alakalı bu yazımızda herşeyi bulabileceksiniz. Eğer bir cepken yelek örmek istiyorsanız bu isabetli konumuzla karşılaştığınız için şanslısınız. Öncelikle örgü cepken yelek modellerine bir göz atarak elişi ile bu harika bebek yelekleri nasıl yapılmış bir inceleyelim.

Erkek Cepken Yelek Modeli Yapımı Açıklamalı Anlatım

Cepken yeleklerimizle alakalı modellerimizi inceledikten sonra bonus niyetindeki deryabaykal.com örgü sitesinde anlatılan güzel bir erkek cepken yelek modelinin yapımını anlatacağız bu örgü yeleği örmek isteyen hanımlar mutlaka denemeliler.

Yeni cepken örgü yelekler aynı zamanda efe yeleği olarak da adlandırılıyor. Örgü efe yeleğimizin nasıl örüldüğünü hemen anlatmaya başlayalım.

cepken-nasil-orulur

Örgü Cepken Yelek Örülüşü Ön Kısım : 

Her ön ayrı ,ayrı örülür ve 3 ilmek ile başlanarak artırılarak 20 sıra kadar 40 ilmek oluncaya kadar artırılarak Haraşo örülür.  27 sıra Haraşo örülerek ilik yerleri unutulmadan ön bölüm kol kesmeye gelinir. Kol altından 5 ilmek kesilir ve cepken önün iç tarafından 1 tane kesile, kesile 18 ilmek kalınca ön bitirilir. Cepken önündeki cepler 20 ilmek 5 sıra haraşo şeklinde örülür ve cepken bittiğinde üzerine dikilir.

Örgü Cepken Yelek Örülüşü Arka Kısım : 

64 ilmek ile başlanır ve 30 sıra haraşo örülür. Kol altına geldiğinde her iki koldan 5 er ilmek kol altı kesilir.Kollar kesildikten sonra 54 ilmek kalır ve 20 sıra haraşo örgü ile cepken tamamlanır ve dikilerek birleştirilir.

orgu-cepken-yelek-yapimi

Erkek Cepken Yelek Yapımı Videolu Anlatım

Evet cepken yelek yapımı ile ilgili bilgileri aktardıktan sonra örgü tasarım youtube kanalında bulunan inci hanımın yapmış olduğu ata bebek yeleği modelinin yani cepken yelek modelinin yapılışını çok daha net görebileceğiniz videolarımızı izleyelim.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git