Örgü Chanel Ceket Yapılışı

Hanımlar bizim her zaman aynı olan tezimiz üzerine örgü modelleri ile de oldukça şık ve modern olunabilir.Soğuk kış günleri yavaş yavaş olsada bitiyor ve bahara hazırlık sürecimiz başlıyor. Bizde bu hazırlık sürecine güzel bir örgü hırka modeli anlatarak sizlere sunmak istedik.

Hem şık hem modern hemde çok kolay bir örgü modeli, genç bayanlara ve orta yaşlı hanımlara daha çok yakışacağını düşünüyorum örgü chanel ceket kalıbımızın. Bir çok örgü ceket ve örgü hırka modelleri paylaşmıştık fakat örgü chanel ceket yapılışı ve örgü chanel ceket modeli bunların yanında bir başka duruyor.

Chanel ceket kalıbının örgüye uyarlanmış hali sevdiklerinizin ve sizin üzerinizde çok şık ve zarif duracak hemde bahar aylarında kullanabileceksiniz.

Chanel Ceket Kalıbı İle Örgü Ceket Hırka Nasıl Yapılır ?

Yazımızın başında da dediğimiz gibi örgü chanel ceket yapımı oldukça basit ve farklı iki teknik kullanarakta örebilirsiniz.Örneğinize başlarken istediğiniz uzunluk kadar zincir çekmek suretiyle başlamalısınız.Devamında ise üstüne 1 sıra sık iğne yapacağız.

Üç zincir çekmek suretiyle döneceğiz.Dört tekli trabzan yapacağız.Burda unutmamamız gereken son ilmekleri birlikte örmeliyiz.İlmekleri topladığımız alana üç sık iğne yapmalıyız.Sıramızın sonuna kadar işlemleri tekrarlayacağız.Sonraki turda ise yapacağımız işlem he bir ilmeğimize sık iğne yapacağız chanel ceket örmesi işte bu kadar basit ve kolay.

Örgü Chanel Ceket Yapılşı İkinci Yöntem

Örgü chanel ceket yapılışında ikinci bir yöntem ise ip dolayarak ilmek alarak yapabiliriz. Yani tekli trabzan yapmadan.Galeride örgü chanel ceket yapılışı hakkında aşamalar mevcut. Anlattığımız örgü modeli ile bebek battaniyesi, bebek yelekleri veya değişik örgü modelleri kullanabilirsiniz.

Örgü Chanel Ceket Yapımı Resimli Anlatım

Örgü chanel ceket modelinde aklınıza takılanları galerimizdeki aşamaları takip ederek çözebilirsiniz. Hoşçakalın

Kaynak 1  : http://club.osinka.ru/topic-108425?p=9804355#9804355

Kaynak 2 : http://www.liveinternet.ru/users/matiola/post291350575/

Kaynak 3  : http://mimuu.com/chanel-tarzi-orgu-ceket-yapilisi/


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git