Örgü Burgulu Yelpaze Modeli Şal Yapılışı

Tığ işi örgü burgulu yelpaze şal yapılışı bayanların en çok beğendiği ve tercih ettiği şal türlerindendir. Özellikle de orta yaşlı bayanların kullanımı arasındadır. Yapımına gelir isek çok zorlayıcı bir yapımı bulunmamaktadır.

Özellikle şal yapımı bittikten sonra estetik ve hoş bir görünümü vardır. Bu sayede sizin daha hoş bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Örgü burgulu yelpaze şalının yapılışı kadar renkte önemlidir. Öncelikle renge karar vermeliyiz. Yüzümüze en çok yakışacak renkleri tercih etmek en doğru olanıdır.

Yapım aşamasında denildiği gibi öncelikle renk önemlidir. Renge karar verildikten sonra şal yapımına başlanılabilir.

burgulu-yelpaze-orgu-ornegi

Şalın boyutuna ve şekline göre şalımızı tığ ile işlemeye başlayabiliriz. İstersek şala farklı renkler de katabiliriz. Böylelikle daha zengin bir görünüm de oluşturabiliriz.

Tığ İşi Yelpaze Modeli Örgü Şal Yapımı Ve Renk Seçimi

Eğer istersek düz renkler de tercih edebiliriz. Düz renkli kıyafetler giydiğimiz zaman çok daha hoş bir görünüm elde edebiliriz. Tığ işi burgulu yelpaze şal yaparken boyutunu da iyi ayarlayabilmeliyiz. Boyumuza ve kilomuza göre ölçülerini iyi ayarlamalıyız. Şalımıza ince fırfırlar da eklememiz mümkündür. Fırfırlara istersek renkler de katabiliriz.

Sonuç olarak tığ işi burgulu yelpaze şal yapımı aslında oldukça kolaydır ve yapımı da zevklidir. Özellikle yapımı tamamlandıktan sonra onu kullanmak çok daha keyiflidir. İpuçlarına dikkat ederek boy ve kilomuza dikkat ederek şalımızı tamamlamak çok daha doğru olacaktır.

Burgulu Yelpaze Modeli Örgüsü Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Evet peki örgü modelleri arasında yerini alan burgulu yelpaze modeli örgü nasıl örülür bunu videomuzu izleyerek öğrenebiliriz. Sorularınızı konumuzun altındaki yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Videonun Devamı :

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git