Okul Öncesi Balık Resmi Nasıl Çizilir ?

Her çocuğun altı yaşlarında eline ilk kalem alma deneyimlerinde yapmaya çalıştığı belli başlı hayvan figürleri vardır. Çizgi filmlerde izlemiş oldukları kedi, köpek, aslan, ayı gibi birçok hayvanı ilk fırsatta kâğıda geçirmek ve çizmek isterler. Ama çoğu çizimler akıllarında mükemmel bir şekilde saklı olmasına rağmen kâğıtların da o kadar başarılı olmazlar. Bunu ister onların kaslarının yeterince olgunlaşmadığına isterse yeteneğinin olmadığına yorun, ama asıl olan onların doğru yöntemi bilmiyor olmalarıdır. Bu yöntemi öğrenmelerinde biz büyüklere iş düşer. Onlara anlayacakları dilden çizim yapma yöntemleri öğretmeliyiz.

Okul öncesi balık resmi nasıl çizilir bu yazımızda bunu ele alacağız.Peki, ama nasıl? Öncelikle biz büyüklerin bunu nasıl yaptığımızı anlamamız lazım. Mesela, Balık Resmi Çizme işlemi nasıl yapılır? Öncelikle çocuğunuza göstererek öğreteceğiniz işlemlerde büyükçe bir kâğıt kullanmalısınız, benim şahsi tavsiyem A3 boyutunda.

okul-oncesi-kolay-hayvan-cizimleri

El hareketlerinizi olabildiğince yavaş yaparak çizimi kâğıda değil de kafasına yapıyor gibi olmalısınız. Balık için göbekli bir “c” harfine ihtiyacınız olacak. Bunu kâğıdın ortasına gelecek şekilde yapacaksınız ve “c” harfinin birbirine bakan uçlarından kuyruğu oluşturacak olan dışa doğru iki tane 45° çubuklar yapmalısınız ve daha sonra onların birleşmesini sağlayacağınız sayfaya paralel doğruyu çizeceksiniz.

Okul Öncesi Kolay Balık Resmi Çizimi Açıklamalı Ve Resimli Anlatım

Okul öncesi çalışmalarında hep kolay çizimler istenir çocuklarımız yeni gelişeceği için. Kolay balık çizme isteğe göre bu dalgalı şekilde de çizilebilinir. Daha sonra baş kısmına “˃” şekliyle ağız kısmı çizilir. Ağzın biraz üstüne göz basit bir yuvarlak hareketiyle çizilir. Dikey sırt yüzgecini üst tarafına, yan yüzgeçlerini de balığın tam ortasına gelecek şekilde çizerek balığımızı çizmiş oluruz. Daha sonra balık çiziminin mutlu ettiği çocuğu izleyerek mest oluruz.

Okul Öncesi Kolay Balık Resmi Çizim Modelleri

Aşağıdaki galerimizde birbirinden farklı balık çizim örnekleri yer almaktadır. Sizde çocuğunuzun potansiyeline göre bir balık çizim figürü bularak uygulatabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git