Okul Öncesi 3 Adet Kamyon Resmi Çizimi

Bu gün sizlere çocuklarla evde eğlenceli vakitler geçirirken ya da yine oyunlarla ilgili aktivitelerde kullanacağınız veyahut ta pasta yapımında bile kullanabileceğiniz 3 adet farklı kamyon çiziminden bahsedeceğiz. Çocuklarınız kolay kamyon nasıl çizilir öğrenmiş olacak.İlk önceki tarifimiz oldukça basit ve en kolayı.

Kamyonu çizerken öncelikle kamyonun damper kısmını (lastik boşluklarını unutmadan)ve sonrasında da kaputunun alt kısmını çiziyorsunuz. Ardından da kaputun camlı üst kısmını ve tekerlekleri ekliyorsunuz. Kamyonetinizin çoğu bitti bile. Geri ye de ön ve arka farlar, pencereler, çamurluk ve jant çizgileri kalıyor. Son olarak da tabii ki zevkinize göre boyuyorsunuz.

Kolay Kamyon Nasıl Çizilir Adım Adım Anlatım

Okul öncesi kamyon çizimimize dair 2. kamyon çizimi modelimiz ise biraz daha detaylı. Bu kamyonumuzu kolayca çizmek içinse kamyonun ön kısmını bir kare ve arka(damper) kısmı içinse dikdörtgen hayal etmelisiniz. Tabii ki tekerlek kısımları için de yandan bakıldığında 2 adet yuvarlak. Şimdi kamyonun ön kısmının girintilerini çizin ve karenin artan kısımlarını silin.

kolay-basit-kamyon-cizimi

Tabii ki aynı şeyi damper kısmına da uygulayın. Kamyonunuzu zevkinize göre detaylandırabilirsiniz. Elbette ki farları, camları ve tekerlek detaylarını unutmamalı ve bittiğinde de boyamalısınız.

Okul Öncesi Kamyon Çizimi Detaylı Fotoğraflı Anlatım

3. Kolay kamyon çizmimiz ise daha yuvarlak hatlı tır tipi dorse. Öncelikle kamyonunuzu çizmeye ön kısımdan başlayın ve arkaya doğru devam edin. İlk olarak en ön yuvarlak hatlı burun kaput kısmı, sonrasında pencereli şoför koltuğunun bulunduğu kısım ve sonrasında da dorse kısmı ve yan girinti çıkıntı detaylarıyla devam edebilirsiniz.

basit-kamyon-cizimi

Aynalar altta bulunan 10 tekerlekli kısmın köşeden baktığımız cihetten görünen kısımları ve kompresör kısmını da unutmamalısınız elbette. Bu gün sizlere 3 değişik kamyon nasıl çizilir? Konusunda yardımcı olmaya çalıştık.

kamyon-nasil-cizilir

Kamyon çizimi ilk başta biraz zor gibi görünsede fotoğraftaki çizimleri takip ederek uyguladığınızda ne kadar basit olduğunu göreceksiniz.

kamyon-cizme

Evet kolay kamyon çizimimizin son ve en zevkli aşamaları burası olsa gerek renklendirerek 3 boyutlu kamyonumuza farklı bir görünüm kazandırabiliriz.

kamyon-cizimleri kolay-kamyon-cizimleri

Farklı ve kolay karakalem çizimlerinde görüşmek üzere hoşçakalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git