Limonun 9 Bilinmeyen Faydası

Limon dediğimizde kimimizin yüzünü ekşitiyor kimimizin ise ağzını sulandırıyor. Biz limonu en çok çeşitli salatalarımızda balık yemeklerimizde kullanmaktayız. Fakat limonun vücudumuza birden fazla faydası bulunmaktadır.Acil durumlarda limonu nasıl kullanarak fayda sağlayabiliriz şimdi sizlerle paylaşacağız.

Bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz ; Limon ile tırnak beyazlatabilir veya kesme tahtası temizleyebiliriz. Nasıl olacak diye sorarsanız limonla tırnak beyazlatmak için ve temizlemek için limonla ovarak temizlemeniz ve daha sonra ellerinizi yıkamanız yeterlidir.

Limonla kesme tahtası nasıl temizlenir diye sorarsanız buda keseceğiniz yarım bir limonun üzerine tuz serperek kesme tahtalarınızı ilk günkü gibi lekelerinden arındırabilirsiniz.

 

Tabiki limonun faydaları bunlarla bitmiyor leke çıkarıcı özelliği, yiyeceklerin siyahlaşmasını önlüyor kışın sık rastladığımız boğaz ağrılarının giderilmesinde de ciddi bir etkisi vardır. Kış aylarında bal ile limonu karıştırmak suretiyle içtiğimizde boğaz ağrımızın hafiflediğini hissedeceğiz.

Çamaşır suyu etkisi evet yanlış duymadınız çamaşır suyu koyarak beklettiğiniz beyaz giysilerinizi limon suyu bulunan bir kapta beklettiğinizde aynı sonucu almamanız için hiçbir sebep yoktur.

 

Limonun faydalarını saymakla bitiremeyiz sadece salatalarda kullanmak için değil limonlar kirli tencerelerinizi parlatmak istiyorsanız yine limon suyu ile yıkamanız kirli tencerelerinizin parlamasına yardımcı olacaktır.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git