Lif Nasıl Örülür Ve Lif örgü modelleri

Örgü ile uğraşıyorsanız işin bir yerinde mutlaka lif modelleri ile karşılaşmışınızdır. Çünkü elişi ve örgüye sevdalanmış kişilerin ilk örecekleri lif örgü modelleri oluyor. Bizde bu konumuzda bu yüzden örgü modelleri arasında lif nasıl örülür bu konuyu anlatmayı seçtik. Daha önceki yazılarımızda da size lif modelleri ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştuk.

Bu yazımızda da yeni lif modelleri ve lif örnekleri çalışmalarını galeri halinde sunacağız. Fakat asıl konumuz örgü örmek isteyen hanımlara bir kolaylık sağlamak ve lif nasıl örülür videolu bir şekilde anlatmak olacak.

lif örgü modelleri

lif örgü modelleri

Belki daha önce defalarca lif örmeye çalışmış ve başarısız olmuş olabilirsiniz fakat konumuzu okuyarak anlatımımızı uyguladıktan sonra kolay bir şekilde lif örebileceksiniz.Tabi bu konuda usta olmuş hanımefendileri es geçiyoruz.

Kolay Örülebilecek Lif Örgü Modelleri

Lif Örgü Modelleri Açıklamalı Anlatım

Lifimizi örmek için 2 zincir çekerek başlıyoruz. Tığımızdaki ilmeğimizi uzatacağız.Tığımıza ip dolayarak zincirimizin içine batacağız.İlmeğimizi aynı hizada boy olacak şekilde uzatacağız. Tığımıza tekrar ip dolamak suretiyle zincirimizin içine batacağız.

Anlattığımız işlemleri 1 kez daha tekrar edeceğiz.Daha  sonra ise tüm ilmeklerimizi birlikte olacak şekilde örerek son almış olduğımuz ipimizin içinden geçirmek suretiyle bir zincir çekeceğiz.İlmeğimizi uzatarak aynı işlemi tekrar etmeliyiz.Bu işlemi ne kadar uzun istiyorsak o kadar devam ettirmeliyiz.

Lifimizde üst alana geçmek için son atacağımız turda zincir çekmeyerek ilmekleri beklemeye almalıyız.Lifimizde uzun olan kısımdaki 1. fıstığın arasına olacak şekilde ilmeğimizi uzatarak batmalıyız… Tığımıza ilmek dolamak suretiyle 1 fıstık daha yapacağız.Anlattığımız şekilde 2 fıstık arasına 1 fıstık daha yapacağız.Üçüncü fıstığımız oluştuktan sonra hepsini bir öreceğiz. Bu şekilde videodanda görebileceğiniz şekilde devam edeceğiz.

Lif Örgü Modelleri Videolu Anlatım

Evet hanımlar bu kadar detaydan sonra üstüne birde video ekledik sanırım artık lif nasıl örülür çözebildiniz.Denemelerinizde bol şanslar diliyoruz.Sevgiyle Hoşçakalın.

Kaynak : http://mimuu.com/videolu-lif-nasil-orulur/


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git