Lif Modelleri

Zamanın insanlar üzerinde ki etkileri çok fazladır. Artık parasız hiçbir şey olmuyor. Eskiden sadece erkekler iş yaşamındayken günümüzde, geçinmenin zor olmasından dolayı, kadınlarımızda iş hayatına atılmışlardır. Kimisi kamuda, kimisi özelde çalışırken bazı bayanlarımızda evde yapmış olduğu elişini örgü modellerini lif modelleri gibi ürünleri çarşıda, pazarda, komşu toplantılarında satmaya başlamışlardır.

Bu amaç doğrultusunda, internetin de sağlamış olduğu olanaklarla internetten satış yapmaya başlanılmıştır. Bayanların başlarda hobi olarak başladığı, el işleri, örgü, lif modelleri ilerleyen zamanlarda ciddi bir kazanç sağlamaya başlamıştır.

Evde oturduğun yerde bir çok hobiyle uğraşabilirsin. El işi örtülerden tut da, örgü işlerine, kapı süslerinden, ebru sanatına kadar kadınlarımızın hobi olarak başladığı bir çok el emeği ürünü internette kolayca satabilmektedir. Bu şekilde internette yer alan siteler de son derece rağbet görmektedir. Yapmış olduğun el emeği ürününün fotoğrafını çekip gönderiyorsun. Örneğin lif modelleri tasarladın bunları satmak istiyorsun siteyle iletişime geçip satışını yapıp ev ekonomisine de katkı sağlamış oluyorsun.

lif modelleri

lif modelleri

Lif Modelleri Nerelerde Nasıl Kullanılır ?

Lif modelleri eskiden, bahçelere ekilen bir kabak cinsinden yapılırdı. Özellikle Akdeniz bölgesinde her sene özellikle ekilir o yıl boyunca da elde edilen, bu üründen para kazanılırdı. Bu kabak mevsimi geçerken kururdu. Sonrasında onu koparıp dış kısmındaki kabuğunu temizlerdik. Bu su kabağı cinsindeki kabak, hem banyo yaparken kullanır hem de bulaşık yıkamak için kullanılırdı. Annelerimiz lif modelleri ‘nin dış kısmına da tığla bir örgü işlemesi yapar ve genç kızının çeyizine bu lifi koyardı. Şimdilerde lif modelleri annelerimiz tarafından örgü yoluyla yapılır oldu. Hemen hemen tüm genç kızların çeyizinde en az 15 20 adet lif modelleri yer alır.

lif modelleri

lif modelleri

Hepsinin modeli birbirinden farklı ve renkleri de kişinin zevkine uygun yapılmaktadır. Denizden çıkarılan süngerler de alerjik cilt yapısına sahip kişiler ya da bebekler tarafından kullanılmaktadır. Annelerimiz tarafından yapılan lif modelleri satışı son derece hızlı olmaktadır. Bu lif modelleri kişinin isteğine bağlı olarak tığ ile ya da örgü şişi ile yapılmaktadır. Kimisi çiçeklidir bu lifleri, kimisi çizgi film baskılı kimisi de eldiven gibidir. Eline giyerek kullanırsın. Bir de uzun silindir şeklinde olanları var. İki ucundan tutarak sırt bölgesini yıkama da kolaylık sağlamaktadır. Kişinin kendi zevkine ve hayal dünyasına bağlı olarak birbirinden renkli ve farklı modellerde lifler yapılmaktadır. Annelerimiz dur durak bilmeden örgü yapar durur.

Lif Modelleri Ve Örgünün Ruhsal Açıdan Önemi

Hem kendisi kullanır hem oğlunun, kızının çeyizine koyar hem de bu işi ticaret haline getirerek satışını yapıp evinin geçimine destek sağlarlar. Hayatta her şey insanlar için kimin ne zaman ne yaşayacağını kimse bilemez. Bazen yaşamış olduğumuz sıkıntılara karşı tahammül gücümüzü yitirebiliriz. Bunlar da beraberinde bazı psikolojik sorunlar yaratabilir.

lif modelleri

lif modelleri

Anksiyete bozukluğu gibi ya da şizofrenik rahatsızlıklar gibi.İşte tam bu durumda lif modelleri ve örgü bu durumda olan bir çok hastanın tedavi süreci çeşitli aşamalardan geçer. Hayata tutunması, bir şeyler üretebiliyor ve takdir görüyor olması on ümit ışığı olabilir. Bir gün hastanede bir sergiye tanık olmuştum. Orada psikiyatri hastalarının el işi ürünleri sergilenip, satışı yapılıyordu. Orada birbirinden güzel tığ ile yapılmış lif modelleri görmüştüm. Hele bir tanesi vardı ki kat kat çiçekliydi ve bu mutlaka benim çeyizimde olmalı demiştim. Emin olun ki kullanmaya kıyamazdınız.

Yaşam standartları herkes için aynı değildir. Lif modelleri deyip geçmeyin emin olun ki her genç kızın çeyizinde mutlaka lif modelleri yer alır. Bu işi hem keyif alarak hem de bir kazançlı bir iş olarak görebilirsiniz. Lif modelleri hakkında bir çok siteden örnek de çıkarabilirsiniz.

“Örgü bahçem web sitemizde daha önce sizler için paylaştığımız lif modelleri ni inceleyebilir veya sitemizdeki yüzlerce örgü modelinden sizde hoşunuza gidenleri örebilir satabilir veya hobi edinebilirsiniz. Sevgiyle hoşçakalın.”

Paylaş:
Sayfa başına git