Kuzu Modeli Örgü Patik Yapımı

Bebeğine özen gösteren anneler için yeni bir örgü patik modeli daha. Yapımı ve şekil vermesi kısa sürede tamamlanan bu modelin bebekler için oyuncak haline geldiğini göreceksiniz. Kuzu şekli verilmiş patikler, rengarenk kullanışmış ipler, parlak ipler ve kalın tığ ile örümü gerçekleştirilir. Kuzu patik modeli görünüşü bakımından da çok sevimlidir.

Bu patik modelinin sadece kuzu şekli değil , beğenilere göre farklı sevimli model ve içerikleri mevcuttur. İp tavsiyesi olarak kalın, yün tavsiyesi olarak orta numaralı yünler tercih edilmelidir. Kalın uçlu tığ, orta kalınlıktaki tüy içermeyen yün yumakları ile örülmesi tavsiye edilmektedir. Bebeklerinizin ayak ölçülerine göre şablonu çıkarabilirsiniz.

Kuzu Modeli Örgü Bebek Patiği Modeli Yapılışı

Öncelikle 12 zincir çekerek başlanır. Yapılacak şekilde göre alt kısmının diyagramı oluşturulur. Daha sonraki aşama; örülen her boş deliğe 4 Tırabzan örerek kuzucuk modelinin tüyleri oluşturulmaya başlanır. 3 sıra artırmadan örülmeye devam edilen alt kısımda 7 bölüme ayrılmış yuvarlak şekiller örüyoruz. Ve bunu ilk çektiğimiz 12 zincirle birleştiriyoruz.

Kuzu patik yapılışına diğer sıralarda bu şekilde örülerek oluşturulur. Boğaz kısmına gelindiğinde bütün bu sıralar birleştirilerek kuzucuğun gövde aşaması tamamlanmış olur. Son örülecek kısımda ise tercihe göre belirlenmiş bir renk ile sık Tırabzan iğnesi çekilerek örgünün son aşamasına gelinir.

Kuzu Modeli Örgü Bebek Patiği Yapımı Resimli Anlatım

Süsleme malzemesi olarak , hazır ürünlerden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra siyah ip ile göz örgüsü yapabilir. Diğer başka renkler ile diğer bölgelerde değişiklik yapabilirsiniz.

 


Yorum yapın:



Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git